fbpx

Naucz się pisać codziennie 750 słów.

Pomysłowy serwis 750 Words ma jedno założenie: pomóc wszystkim zainteresowanym w osiągnięciu celu, jakim jest pisanie każdego dnia 750 słów. To świetna zachęta i motywacja nie tylko dla profesjonalnych pisarzy czy scenarzystów, ale także bloggerów.

750 słów to około dwie strony w języku polskim, jeśli przyjmiemy standardowy plik programu Word oraz font w rozmiarze 11. Wydaje się, że to dużo, ale – jak tłumaczy autor narzędzia – nie musi to być pamiętnik czy dokumenty przygotowane w idealnej polszczyźnie i bez jednego błędu.

„Pomysł polega na tym, że jeśli wejdziemy w nawyk pisania każdego dnia, pomoże to w oczyszczeniu umysłu i pozwoli pomysłom płynąć bez przeszkód przez resztę dni” – czytamy w opisie konceptu.

Jest też podsumowanie statystyczne

„Wykorzystywałem to ćwiczenie do myślenia na głos bez przejmowania się tym, że moje pomysły nie były do końca sformowane, do losowych tematów, prywatnych rzeczy i innych kwestii, które często kompletnie filtrujemy zanim coś powiemy lub napiszemy” – dodaje autor.

Brzmi dobrze. Przygotowane narzędzie jest w pełni prywatne. Co więcej, jak zaznacza twórca, nie jest platformą blogową czy serwisem społecznościowym, gdzie wszystkie myśli wylewane są najczęściej publicznie.

Inne przydatne opcje: wielki, biały ekran na nasze myśli, przewijający się samodzielnie wraz z pisaniem, prawie jak maszyna do pisania (choć bez równie uroczych dźwięków), a do tego automatyczne zapisywanie postępów oraz licznik, dzięki któremu stale wiemy, ile zostało do granicy 750 słów.

Podpowiedź: statystycznie rzecz ujmując, słowa pisane w języku angielskim są krótsze od tych w języku polskim, ale potrzeba ich mniej do wyrażenia takiej samej treści. Można więc powiedzieć, że korzystając z 750 Words w naszym języku pracujemy „ponad normę”.

Do tego dodatkowe informacje

750 Words oferuje także interesujący system punktacji. Jeden punkt za napisanie czegokolwiek, dwa punkty za dotarcie do 750 słów, kolejne punkty za pisanie codziennie i tak dalej. To dodatkowy motywator.

Jest też zestaw statystyk dla autorów: widzimy dni, które przegapiliśmy lub wypełniliśmy, czas startu i liczbę słów na minutę, a nawet to, ile dłuższych przerw zrobiliśmy przed dotarciem do celu.

750 Words za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są za darmo.

Podsumowanie

Interesujące ćwiczenie i motywacja dla wszystkich, którzy chcą uporządkować myśli przed startem dnia lub mają problem ze skrupulatnym prowadzeniem pamiętnika.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)