fbpx

Narzędzie pomagające w tworzeniu nawyku codziennego pisania.

Daily Page to serwis, który za pomocą różnych opcji stara się wyrobić w nas nawyk codziennego pisania mniejszych lub większych treści. W końcu, jak głosi słynne powiedzenie, praktyka czyni mistrza.

„Bez względu na to, czy spisujesz własne przemyślenia, czy piszesz nowy post na bloga, nawyk pisania to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na osiągnięcie pisarskich celów” – zapewniają twórcy i trudno nie zgodzić się z takim stanowiskiem.

Wbrew nazwie, Daily Page nie zakłada, że napiszemy jedną stronę dziennie. Możemy ustalić własny cel, jak nieco szerzej zakreślona liczba stron na tydzień lub też po prostu liczba słów dziennie.

Aby wyrobić nawyk codziennego pisania, twórcy serwisu oferują nawet opcję przesyłania przypomnień na adres email, co można oczywiście wyłączyć. Jest nawet możliwość ustawienia odpowiedniej strefy czasowej, by nie otrzymywać podobnych powiadomień w środku nocy.

Niestety, brakuje darmowej opcji

Ciekawą funkcją jest podpowiadanie tematów, o których możemy pisać. Daily Page oferuje ich całe mnóstwo, w stylu „Jaka jest Twoja najczęściej stosowana wymówka? Co by się stało, gdybyś przestał z niej korzystać?” Tego typu krótkie myśli zachęcają do przemyśleń, które przelewamy na ekran.

To przelewanie odbywa się za pośrednictwem przejrzystego edytora, pozbawionego zbędnych opcji i ozdobników – jest tekst i niewiele więcej. Możemy oczywiście wyłączyć podpowiedzi tematów i pójść na żywioł.

Dodatkowym motywatorem jest ekran statystyk, na którym możemy podejrzeć własne postępy, ale także system punktacji, nagradzający regularność.

Daily Page za darmo

Brak darmowej opcji. Musimy zapłacić: 5 dolarów miesięcznie lub 48 dol. za rok z góry.

Podsumowanie

Sprawna pomoc dla osób, które nie wiedzą, o czym mają pisać, a także dobre ćwiczenie do trenowania regularności. Minusem jest brak darmowego dostępu – dobrą alternatywą jest serwis 750 Words.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)