fbpx

Strona do szukania inspiracji i tworzenia własnych kolekcji z ciekawymi projektami.

Designspiration stawia na prostotę oraz jeden cel: inspirowanie. Zadanie realizowane jest poprzez oferowanie ogromnego zbioru prac z przeróżnych dziedzin oraz efektywnej wyszukiwarki zgromadzonych treści. Czego chcieć więcej?

Na stronie głównej wyświetlane są aktualnie popularne prace, lecz szybko możemy przełączyć się na „wszystko” lub też na stronę z losowymi pozycjami, co często przekłada się na bardzo interesujące wyniki. Przewijając w dół ładujemy kolejne propozycje, w nieskończoność.

Po kliknięciu w każdą z prac otrzymujemy jedynie kilka podstawowych opcji. Zapisanie służy do tworzenia własnych zbiorów z interesującymi dziełami i wymaga założenia konta. Jest też opcja dzielenia się treścią w serwisach społecznościowych oraz miejsce, z którego praca pochodzi – najczęściej link.

Strona główna serwisu

Przydałyby się tagi do szybkiego filtrowania. Tym bardziej, że każda propozycja wydaje się być w jakiś sposób opisana tagami „pod maską”, co tłumaczy sprawne działanie wyszukiwarki. Ta stanowi kluczowy element strony i trzeba przyznać, że radzi sobie całkiem dobrze.

Po wpisaniu żądanej frazy – lub fraz – otrzymujemy szeroki zbiór propozycji. Zbiory Designspiration są imponujące i niemal każde „zwykłe” słowo przełoży się na dziesiątki prac do przejrzenia. Możemy także dalej filtrować, dodając kolejne słowa: logo, paper, website i tak dalej.

Podpowiedź: kliknięcie pędzelka po prawej stronie paska wyszukiwarki pozwala wyszukiwać według kolorów. Możemy wskazać maksymalnie pięć barw, a Designspiration wyszuka korespondujące prace.

Designspiration za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są za darmo. Strona utrzymuje się z reklam.

Podsumowanie

Bardzo bogate źródło inspiracji, ze świetnie działającą wyszukiwarką.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)