fbpx

Zestaw naprawdę wysokiej jakości darmowych krojów.

Nazwa „The League of Moveable Type” brzmi jak stowarzyszenie superbohaterów z filmu Marvela i przyznać trzeba, że cele serwisu także są szczytne. Nie chodzi o ratowanie świata, lecz o darmowe fonty, dostępne dla wszystkich.

Liga Ruchomej Czcionki idzie jeszcze dalej, ponieważ wszystkie kroje udostępnia także jako projekty open source, publikowane w popularnym serwisie GitHub. Jeśli posiadamy chęci i odpowiednią wiedzę, możemy więc – za darmo – wprowadzić dowolne modyfikacje, przepakować całość i cieszyć się wolnością!

„Zaczęliśmy w 2009 roku, gdy graficy dopiero otrzymywali możliwość korzystania w sieci z własnych fontów. Otworzyliśmy drzwi z fontem, manifestem i odezwą, by podnieść standardy w internecie” – wspominają założyciele Ligi.

Rewolucja

Jak można się domyślać, zbiór jest mały i obejmuje obecnie tylko siedemnaście fontów. Nie we wszystkich przypadkach otrzymujemy też polskie znaki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dodać kreseczkę nad „n” i wprowadzić do zestawu własny znak, w imię open source…

The League of Moveable Type za darmo

Za darmo, wszystko za darmo! „Wszystkie nasze fonty są dostępne za darmo, bez względu na zastosowanie, do rozbudowania lub nauki” – wyjaśniają założyciele. „Żyjemy z donacji, opłat członkowskich i edukacji.”

Podsumowanie

The League of Moveable Type to nie tylko zbiór kilkunastu interesujących i w całości darmowych fontów, ale także szczytna inicjatywa oraz idealne miejsce na rozpoczęcie nauki, jeśli interesuje nas typografia i tworzenie własnych krojów.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)