Metoda Tęczówki

czyli jak osiągnąć
dowolny cel po swojemu
i bez stawania na głowie

Kup książkę

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.

Wyrażam zgodę

Metoda Tęczówki to praktyczna i narzędziowa książka o organizacji pracy, zarządzaniu zadaniami i realizowaniu projektów.

Mam dla Ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą.

 

Ten mniej przyjemny fakt jest taki, że jesteś człowiekiem. Niby nic odkrywczego, ale to oznacza, że prawdopodobnie słabo wychodzi Ci zarządzanie czasem, planowanie i ogarnianie różnych obowiązków. Jest masa badań oraz przykładów, które pokazują, że praktycznie każdy ma z tym problem. To mało wesołe, więc pomówmy o tej drugiej wiadomości.

Dobre wieści są takie, że bycia dobrze zorganizowanym da się nauczyć. To nie jest talent, nikt się z tym nie rodzi. Skąd to wiem? Bo sam przeszedłem drogę od lenia bez planów do właściciela firmy, wykładowcy i autora książek.

Żeby to osiągnąć nie połknąłem magicznej tabletki. Po prostu poznałem kilka przydatnych sposobów, a potem dostosowałem je do siebie, żeby jeszcze lepiej zadziałały. I właśnie te najlepsze sposoby oraz pomysły na ich personalizację opisałem w Metodzie Tęczówki. Pokażę Ci masę narzędzi, dzięki którym lepiej zorganizujesz pracę, zapanujesz nad obowiązkami i zrealizujesz swoje cele.

Ale cała ta wiedza nic Ci nie da, jeśli nie dopasujesz jej do siebie. Każdy z nas jest inny, ma inną sytuację, potrzeby i możliwości. Musisz wybrać metody, które będą najlepsze dla Ciebie i w Twoim konkretnym przypadku. Dlatego to właśnie personalizacja jest motywem przewodnim tej książki.

 • Rozpoznaj

  Najpierw pokażę Ci jak lepiej zrozumieć swoją sytuację, możliwości, ograniczenia i potrzeby. Co lubisz? Jak działasz? Co nie jest dla Ciebie?

  1
 • Dopasuj

  Dopiero do tego dobierzemy takie sposoby, które będą najlepsze dla Ciebie i w Twoim konkretnym przypadku. Pomogę Ci wybrać najlepsze sposoby zarządzania sobą w czasie, planowania, ustalania priorytetów i mierzenia postępów (a wybór jest spory, bo opisałem aż 40 metod).

  2

Obiecuję, że niczego nie będę Ci narzucał. Zamiast tego opisałem prosty proces, który pomoże Ci znaleźć i przetestować własne najlepsze rozwiązania.

Poprowadzę Cię za rękę przez wszystkie etapy i poprzez małe, proste kroki nauczę stosować najskuteczniejsze narzędzia.

Zobacz film, w którym opowiadam o książce

Wideo

Ta książka jest dla Ciebie jeśli chcesz

 1. Chcesz lepiej zorganizować swoją pracę i przestać marnować czas
 2. Czujesz, że przytłacza Cię ilość spraw i obowiązków
 3. Miewasz problemy z dotrzymywaniem terminów i planowaniem
 4. Ciągle odkładasz na później ważne zadania i projekty
 5. Brakuje Ci równowagi pomiędzy pracą i życiem prywatnym
 6. Masz dość metod i narzędzi, które nie są do Ciebie dopasowane
 7. Szukasz konkretów i narzędzi opisanych na przykładach

Czego możesz się spodziewać?

 • Praktyka

  Każda metoda zawiera dokładne przykłady, rady dotyczące jej zastosowania w praktyce i pomysły na modyfikację. Chcę Cię zachęcić do działania, a nie zanudzić opisami.

 • Przystępność

  Zero demagogii, wciskania kitu i lania wody. Tylko wiedza poparta praktyką i badaniami naukowymi, opisana w przyjazny sposób.

 • Uniwersalność

  To nie jest książka wyłącznie o pracy. Opisane rady możesz wykorzystać w każdym obszarze – w sytuacjach zawodowych, ale też tych prywatnych. Podaję przykłady z różnych dziedzin życia.

 • Przejrzystość

  W książce znajdziesz mnóstwo grafów, ilustracji, infografik i podsumowań ułatwiających zrozumienie materiału. Cieszy oko.

W książce znajdziesz

 • 7

  7 metod pomagających
  lepiej zrozumieć własny
  styl, talenty i ograniczenia

 • 40

  Prawie 40 konkretnych
  metod organizacji pracy,
  podzielonych na 5 rozdziałów

 • 100

  Ponad 100 rad i pomysłów
  na to, jak dostosować do
  swoich potrzeb różne
  techniki opisane w książce

 • 60

  Prawie 60 porad i doświadczeń
  czytelników bloga

 • 4

  4-tygodniowy plan, który pomoże Ci wdrożyć nowe sposoby

 • 256

  Łącznie to 256 stron książki
  wypełnionej praktycznymi
  i łatwymi do wdrożenia wskazówkami

O autorze

Każdy z nas codziennie dostaje 24 godziny. Przez wiele lat próbowałem znaleźć regułę, która powie mi dlaczego niektórzy wyciągają z nich tak dużo, a inni ciągle mają poczucie marnowanego czasu.

Poznałem masę różnych sposobów organizacji pracy, zarządzania czasem, planowania itd. Niestety wszystkie pomysły szybko okazywały się zbyt skomplikowane, czasochłonne, niedopasowane do moich potrzeb albo po prostu nieprzyjazne.

Jak często bywa, patrzyłem na problem ze złej strony. Szukałem gotowego rozwiązania, które pokaże mi, jak osiągnąć to, co zakładam, a jedyną odpowiedzią na to pytanie jest… brak gotowego rozwiązania. Zrozumiałem w końcu, że nie ma idealnego przepisu, narzędzia ani metody, która zadziała zawsze i bez wyjątku. Jest za to 8 miliardów ludzi, którzy wyraźnie się od siebie różnią.

Dopiero kiedy to zrozumiałem, zauważyłem efekty. Zamiast szukać pomocy z zewnątrz, skupiłem się na sobie. Na moich potrzebach, na zrozumieniu własnego stylu, na określeniu tego, co jest dla mnie ważne, a co kompletnie mnie nie interesuje. Dowiedziałem się, co mnie motywuje i daje mi energię, zauważyłem, jak reaguję na różne sytuacje, jaki mam sposób myślenia, co mnie wyróżnia na tle innych i co sprawia, że jestem tym, kim jestem.

Wszystkie znane mi techniki i narzędzia przerobiłem tak, żeby pasowały do mojej konkretnej sytuacji. Dopiero wtedy poczułem równowagę. Nie tylko nauczyłem się osiągać cele, które sobie stawiam, ale też zrozumiałem, co muszę zrobić, żeby po drodze się nie wypalić ani nie stracić motywacji. Zamiast stosować gotowe rozwiązania, musiałem po prostu stworzyć swoje własne.

W Metodzie Tęczówki opisałem jak możesz zastosować to podejście również u siebie.

Zobacz książkę od środka

Książkę zaprojektowaliśmy tak, żeby chciało się ją czytać. Zadbaliśmy o detale – ma praktyczny format (15x22 cm), dopieszczony skład i sporo objaśniających ilustracji.

Detale książki

Co mówią
czytelnicy?

zobacz kilka opinii czytelników książki

 • Kasia

  Mega esencja i wiedza. Przeczytałam już wiele książek o produktywności i szczerze mówiąc wkurzało mnie wodolejstwo, brak konkretów i więcej opowiadania o sobie, niż rzeczowej wiedzy. W Metodzie
  Tęczówki jest konkret.

 • Michał

  Nie jest to coachingowy bełkot, tylko przepracowane metody pracy. Jacek pokazuje jak dopasować pracę do siebie, a nie siebie do pracy. Do tego książka jest bardzo przejrzyście napisana, pięknie zaprojektowana i porządnie wydrukowana. Polecam!

 • Sylwia

  Jestem bardzo zaskoczona tym, jak konkretne są informacje zawarte w tej książce. Dodatkowym jej atutem są ciekawostki, podsumowania i układ graficzny. Świetnie się ją czyta i aż chce się tego wszystkiego próbować. Sprezentowałam ją już 2 osobom… i to na pewno nie koniec!

 • Janek

  Książka jest bardzo narzędziowa i to jest w niej najlepsze. Jasny podział sprawia, że łatwo się do niej wraca. Nie pamiętam wykresu z priorytetami? Hyc-hyc, mam. Jest idealna dla kogoś, kto dopiero
  zaczyna temat „ogarniania się”, ale ci bardziej zaawansowani też znajdą tu coś dla siebie.

 • Julia

  Ta książka pomogła mi inaczej spojrzeć na produktywność – nie jak na
  niedościgniony ideał, ale jak zdrowy
  balans pracy i odpoczynku i to właśnie ten model zaczynam wdrażać w swoje życie.

 • Magdalena

  Dobra treść w pięknej formie. Fajnie przemyślana, logiczna, konkretna i skłaniająca do refleksji. Pokazuje możliwości, bez narzucania jednej
  możliwej i słusznej drogi. Pięknie złożona, świetnie wydana.

Kup książkę

Książka jest dostępna tylko na tej stronie.
Nie ma jej w księgarniach.

Ebook

ebook
 • „Metoda Tęczówki” w formatach PDF, EPUB i MOBI
 • Dostęp do strony z dodatkowymi materiałami
 • Od razu na Twoim mailu

57 zł

Druk + Ebook gratis

 • Książka „Metoda Tęczówki” w wersji drukowanej
 • Ebook gratis
 • Dostęp do strony z dodatkowymi materiałami
 • Szybka wysyłka (zwykle w 24h)
 • Do wyczerpania zapasów (nie planujemy dodruku)

FAQ

 • Jakie są sposoby wysyłki i płatności?

  Notesy wysyłamy poprzez Pocztex48 (czyli usługą kurierską Poczty Polskiej) lub Paczkomaty InPost. Powinny być u Ciebie w ciągu 24-48 godzin od wysłania. O nadaniu Twojej paczki powiadomimy Cię mailowo.

  Możesz wybrać opcję szybkich płatności (Przelewy24) lub płatność przy odbiorze (dodatkowo płatna).

 • Ile muszę zapłacić za dostawę?

  Standardowy koszt wysyłki to 14,9 zł. Jeśli zdecydujesz się na opcję za pobraniem, musisz doliczyć 5,9 zł. Jeśli zrobisz zakupy za minimum 145 zł, koszt wysyłki (z przedpłatą) bierzemy na siebie.

 • Czy wysyłamy notesy za granicę?

  Niestety aktualnie nie ma możliwości wysyłki zagranicznej. Jeśli bardzo zależy Ci na otrzymaniu swojego egzemplarza i mieszkasz za granicą, musisz poprosić znajomych lub rodzinę mieszkającą w Polsce.

 • Czy książkę mogę kupić tylko na tej stronie?

  Tak, obecnie książkę można kupić wyłącznie na naszej stronie.

 • Czy otrzymam fakturę VAT (na firmę)?

  Oczywiście, wystarczy, że przy zamówieniu zaznaczysz odpowiednią opcję. Fakturę wyślemy do Ciebie mailowo.

Jacek Kłosiński
Kontakt

Nadal nie masz pewności?

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy książka Metoda Tęczówki jest dla Ciebie, napisz do mnie i opisz swoje wątpliwości.

Postaram się doradzić

book

Pobierz spis treści i darmowy rozdział

Nie masz pewności czy ta książka jest dla Ciebie? Sprawdź czytając darmowy rozdział.