fbpx

Olbrzymi zbiór logotypów znanych marek. Każde logo do pobrania w formacie wektorowym.

„Brands of the World posiada największą na świecie kolekcję darmowych logotypów w formacie wektorowym” – chwalą się twórcy portalu i wydaje się, że w takim komunikacie nie ma cienia przesady.

Imponujący zestaw logotypów zgromadzonych przez Brands of the World na przestrzeni lat obejmuje każdą większą firmę, klub sportowy, organizację, wydarzenie, zespół muzyczny, ministerstwo, kraj, armię…

A to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ baza danych nie ogranicza się do największych nazw, ale oferuje także całe mnóstwo mniejszych lub mniej znanych logotypów. Urząd podatkowy hrabstwa Lee County w stanie Floryda w USA? Dlaczego nie. Oficjalna loteria Puerto Rico? Oczywiście, wystarczy kilka kliknięć.

Tysiące, miliony wektorów na wyciągnięcie ręki

Uwaga: zdecydowana większość logotypów dostępnych w serwisie nie została stworzona i załadowana na serwery Brands of the World przez ich oficjalnych twórców. Warto uważać, czy przypadkiem nie natykamy się na żart. Dla przykładu, logo polskiej partii politycznych PiS dostępne jest w „prawdziwej” wersji z orłem, ale jest też wariant z kaczką…

Niestety nie mamy też pola do wyboru, jeśli mowa o wektorowym formacie. Do pobrania najczęściej udostępniane są pliki EPS oraz AI, ale także CDR.

Podpowiedź: jeśli nie szukamy konkretnego logotypu i chcemy po prostu przejrzeć bazę danych w poszukiwaniu inspiracji, warto skorzystać z dostępnego podziału: według kraju pochodzenia, kategorii, chronologicznie i alfabetycznie.

Drugim filarem działalności Brands of the World jest opcja krytykowania tworzonych logotypów. Wystarczy wrzucić wybrany plik na serwer i czekać, aż aktywna społeczność internautów wyrazi swoje zdanie na temat naszego dzieła.

Uwaga na podróbki

Trzeci filar Brands of the World to obszerne forum dyskusyjne, podzielone na kilka działów, jak logotypy, fonty i zdjęcia. Forum jest anglojęzyczne, ale bardzo aktywne, więc żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

Brands of the World za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne bez żadnych opłat.

Podsumowanie

Brands of the World to przeogromny zbiór logotypów. Bez względu na to, czy potrzebujemy konkretnego znaku, czy po prostu szukamy inspiracji, na pewno się nie zawiedziemy.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)