fbpx

Coroczne podsumowanie trendów w brandingu – i nie tylko.

LogoLounge to głównie społeczność dla grafików zajmujących się tworzeniem identyfikacji wizualnych oraz logo, z rozbudowaną wyszukiwarką. To jednak treści zarezerwowane dla stowarzyszonych osób, płacących 100 dolarów (ok. 375 zł) rocznie.

Jest też sporo wartościowych informacji dostępnych za darmo. Założyciel „stowarzyszenia” – Bill Gardner – co roku publikuje bowiem dogłębną analizę na temat aktualnych trendów w świecie kreacji logo, publikowaną najczęściej pod koniec maja.

„Na tegoroczne trendy w logo wpłynęła zmiana, która oznacza początek odchodzenia od czystej, nowoczesnej estetyki na rzecz łuków i projektów retro, odzwierciedlających nowe podejście przez kolory i ozdoby” – rozpoczyna Gardner w raporcie na 2018 rok.

Na stronie głównej jest też sporo inspiracji

Dalej autor skrupulatnie argumentuje, posiłkując się licznymi przykładami nie tylko samych logo, lecz także ze świata ogólnie pojętej popkultury.

Jest też sporo poglądowych ilustracji, wskazujących na to, co obecnie modne. W jakim kierunku podążyli graficy w 2018 roku? Gardner wskazuje na zaokrąglone krawędzie, równoległoboki, grube obwódki, stylistykę retro, złoto i tak dalej.

Gardnerowi na pewno nie można odmówić skrupulatności oraz doświadczenia – LogoLounge powstało już w 2002 roku. Dlatego też publikowane na stronie raporty są faktycznie wartościowym oraz wiarygodnym źródłem informacji.

W raportach nie brakuje przykładów

Skąd dostęp do ogromnej liczby logo, potrzebny do przygotowania tak dogłębnego raportu? Autorowi pomaga inny aspekt działalności serwisu, a więc publikowanie albumów ze zbiorem logo. Takich książek powstało już kilkanaście, a każda zawiera około 2 tysięcy propozycji, głównie nadesłanych przez użytkowników zrzeszonych w płatnej części Logo Lounge. Materiału źródłowego do analizy na pewno nie brakuje.

LogoLounge za darmo

Coroczne raporty na temat trendów w tworzeniu logo są dostępna za darmo, także w formacie PDF. Dołączenie do „stowarzyszenia” oraz możliwość umieszczenia własnego logo w jednym z albumów to już opłata w wysokości 100 dolarów rocznie.

Uiszczenie opłaty otwiera także dostęp do ogromnej liczby logo – ponad ćwierć miliona, z rozbudowaną wyszukiwarką. Do tego artykuły, forum dyskusyjne oraz aktualne informacje na temat trendów.

Podsumowanie

Nawet jeśli spojrzeć na LogoLounge przez pryzmat darmowego raportu, otrzymujemy imponującą pigułę informacyjną na temat obecnego trendów.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)