fbpx

Odgłosy kawiarni, które podobno pomagają się skupić.

Niektórzy preferują pracę w całkowitej ciszy, część osób lubi słuchać muzyki. Są też tacy, którym w skupieniu pomagają… odgłosy kawiarni. Dla tej ostatniej grupy przeznaczony jest serwis Coffitivity, pozwalający włączyć takie tło.

Całość ma nawet poparcie w nauce. Konkretnie rzecz ujmując, w badaniu przeprowadzonym przez uniwersytet w Chicago, według którego „łagodny poziom dźwięków tła pomaga w kreatywnym procesie poznawczym”.

„To właśnie dlatego wszystkie świetne pomysły przychodzą do nas, gdy myjemy zęby, bierzemy prysznic, czy kosimy trawę. Jeśli nie koncentrujemy się zbytnio na jednym zadaniu, wymyślamy fascynujące rzeczy” – zapewniają twórcy Coffitivity.

Jest też wersja offline

Wydaje się, że każdy powinien sprawdzić samemu, jak wpłyną na niego dźwięki brzęczących sztućców oraz rozmawiających osób. Serwis oferuje trzy darmowe pliki dźwiękowe: poranny szum, przedpołudniowy spokój oraz uniwersyteckie tony.

Coffitivity za darmo

Trzy z sześciu plików dźwiękowych dostępnych jest za darmo. Opłata na poziomie 9 dolarów za cały rok to trzy dodatkowe: paryski raj, brazylijska knajpa oraz teksańska kawiarnia.

Podsumowanie

Warto włączyć Coffitivity na jakiś czas i sprawdzić, czy odgłosy tła faktycznie przełożą się w naszym przypadku na poprawę kreatywności i efektywności w pracy.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)