fbpx

Duża baza ikon.

FindIcons to zapewne największa w sieci baza darmowych ikon. Jeśli poświęcimy wystarczająco dużo czasu na przewertowanie katalogu obejmującego ponad 2,5 tysiąca pakietów, na pewno znajdziemy to, czego szukamy.

„Mamy największą na świecie bazę ikon z możliwością wyszukiwania (Znajdziesz gdzieś więcej ikon niż u nas? Daj nam znać!). Wyrafinowane narzędzia filtrowania, jak i system oceny dopasowań umożliwiają uzyskanie ikony potrzebnej do każdego projektu” – chwalą się twórcy.

Takie zapowiedzi warto zweryfikować. Po wejściu na stronę główną FindIcons w oczy rzuca się od razu dostęp do polskiej wersji językowej – miły i nadal rzadki dodatek. Po wpisaniu frazy szybko okazuje się, że ambitne założenia z powyższego cytatu mają w większości pokrycie w prawdzie.

Prawdziwa skarbnica ikon

Po wpisaniu słowa kluczowego w przeglądarce przenoszeni jesteśmy do listy wyników. Następnie pomocna jest lista filtrów po lewej, gdzie możemy ustawić między innymi liczbę pozycji na stronie, kolor tła i rozmiar obrazka.

Kolejne opcje w jeszcze większym stopniu usprawniają doprecyzowanie wyników. Wyszukane ikony możemy dobierać według dominującego koloru, stylu (3D lub odręcznie malowane), czy też rodzaju licencji.

Co najważniejsze, wyniki są trafne. Oznacza to, że jeśli w panelu filtrów wybierzemy 3D w polu ze stylem, faktycznie otrzymamy trójwymiarowe propozycje. Ikony są bowiem dobrze otagowane, w czym pomagać mogą zresztą także sami użytkownicy, dodając znaczniki.

Wszyscy lubią emotki

Po wybraniu interesującej ikony możemy od razu ją pobrać, bez potrzeby zakładania konta. Dostępne są różne formaty: ICO, ICNS czy PNG, w zależności od tego, co przygotował twórca. Można też skorzystać z konwertera, otwierającego drogę do kolejnych opcji zapisu.

FindIcons za darmo

Wszystkie ikony dostępne są za darmo, choć autorzy często nie aktualizują informacji na temat tego, czy korzystanie z obrazka wymaga podania linka, co może potencjalnie wywołać problem.

Podsumowanie

Jak w przypadku wszystkich ogromnych baz danych tego typu, najważniejsze jest sprawne wyszukiwanie, a pod tym względem FindIcons sprawdza się bardzo dobrze.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)