fbpx

Zamiast pisać, nagraj szybkie video i pokaż na ekranie.

Loom to darmowa wtyczka do przeglądarki Chrome, pozwalająca błyskawicznie zarejestrować materiał wideo i podzielić się nim z innymi. Wszystko w myśl zasady, że krótkie nagranie jest warte więcej niż tysiąc słów. Możemy nawet dodać rejestrację obrazu z kamerki internetowej.

Po instalacji wtyczki i kliknięciu ikonki w przeglądarce zobaczymy główny panel aplikacji, w którym możemy wybrać podstawowe funkcje. Najpierw określamy, czy chcemy rejestrować obraz monitora oraz kamery, lub też wyłącznie jeden z tych dwóch elementów, jeśli – na przykład – chcemy pokazać tylko twarz, bez pulpitu.

Kolejne opcje to rejestracja całego ekranu lub wyłącznie aktywnego okna przeglądarki. To ostatnie jest pomocne, jeśli chcemy ukryć pasek zadań w systemie operacyjnym, lub też gdy nagrywamy zakładkę przeglądarki, której rozmiar nie jest zmaksymalizowany.

Kilka kliknięć i wideo gotowe

Do tego kontrola nad dźwiękiem – możemy sprawdzić, czy nasz mikrofon działa oraz wyciszyć głos. Następnie zostaje tylko rozpocząć nagrywanie, za pomocą przycisku na dole okna aplikacji. W zaawansowanych opcjach jest jeszcze kilka dodatkowych ustawień, jak źródło obrazu i odliczanie.

Po zakończeniu nagrywania przechodzimy do zakładki zapisywania, gdzie możemy dodać tytuł i podzielić się materiałem bezpośrednio z poziomu serwisu Loom, lub też pobrać plik na dysk, jeśli potrzebujemy na przykład przeprowadzić dodatkowe edycje w zewnętrznym programie.

Loom za darmo

Wtyczka do przeglądarki Chrome jest dostępna w całości za darmo.

Podsumowanie

Loop to szybkie i sprawne narzędzie do tworzenia krótkich materiałów wideo, bez potrzeby kupowania dodatkowego oprogramowania i poznawania jego tajników.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)