fbpx

Zestaw narzędzi pomagających w zwiększaniu konwersji.

Wielu użytkowników internetu zapewne nawet nie wie, że codziennie ma do czynienia z narzędziami oferowanymi przez AddThis. To najpopularniejsza platforma służąca do dodawania odnośników do serwisów społecznościowych.

Jeśli gdzieś w sieci klikamy ikonkę Facebooka lub Twittera, by podzielić się interesującą treścią, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że kod potrzebny do wyświetlenia listy dostępnych serwisów społecznościowych powstał właśnie na AddThis.

Takie rozpowszechnienie nie jest przypadkiem. Opisywane narzędzie jest całkowicie darmowe, proste w obsłudze, intuicyjne i szybkie. Zaczynamy od założenia konta, by już po chwili przystąpić do konfigurowania własnej listy odnośników społecznościowych.

Strona główna AddThis

Opcji jest sześć: standardowa lista do dzielenia się treścią, przyciski do śledzenia w serwisach społecznościowych, panel z podobnymi artykułami z naszego bloga lub serwisu, budowanie bazy adresów email, wyskakujący link promocyjny oraz pasek na donacje.

Każde z narzędzi możemy krok po kroku dostosować do własnych upodobań, korzystając z prostego w obsłudze konfiguratora. Dla przykładu, w przypadku klasycznego paska do dzielenia się treścią możemy określić nie tylko gdzie się pojawi, ale także jakie dokładnie opcje wyświetli, czy też jaki będzie miał rozmiar i kolor. Możemy nawet wyłączyć go na określonych podstronach.

Idąc dalej, narzędzie do budowania bazy adresów email możemy od razu zintegrować z jednym z programów pocztowych lub po prostu pobierać dane w pliku CVS. Dowolnie dostosujemy także napisy i – ponownie – kolory, pozycję i tak dalej.

Przykładowy wykres

Po wybraniu wszystkich funkcji i możliwości czas na integrację ze stroną internetową. AddThis wyświetla kod i dokładnie pokazuje, gdzie należy go wkleić. Są też stosowne informacje dla użytkowników WordPressa, Magento, Tumblr i tak dalej.

Co ważne, po zamieszczeniu kodu na stronie możemy z poziomu AddThis nie tylko modyfikować opcje i dodawać nowe narzędzia, ale mamy także dostęp do statystyk, dzięki którym zobaczymy na przykład, które przyciski są najczęściej wykorzystywane.

AddThis za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są za darmo.

Podsumowanie

Zbiór pożytecznych narzędzi społecznościowych. Mnóstwo dostępnych opcji i przystępna instalacja, a wszystko całkowicie za darmo.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)