fbpx

Największy na świecie serwis dla szeroko rozumianej branży kreatywnej.

Behance zna chyba każdy, kto choć trochę związany jest z branżą kreatywną. Należący do Adobe serwis społecznościowy to głównie możliwość prezentacji własnych prac za pośrednictwem tworzonych projektów: zdjęć, filmów, grafiki i tak dalej.

Strona powstała w 2006 roku, a przez kilkanaście lat działalności wypracowała sobie mocną pozycję i dzisiaj można śmiało powiedzieć, że posiadanie konta i kilku prac na Behance to niemal standard w kreatywnym świecie, a niejednokrotnie także źródło zleceń.

Strona główna koncentruje się na wyświetlaniu interesujących projektów, by od razu można przystąpić do szukania inspiracji. Domyślna sekcja „Najlepsze w Behance” koncentruje się na najchętniej oglądanych i zbierających polubienia pozycjach z wszystkich kategorii.

Strona główna Behance

Nieco niefortunnie przetłumaczone „Nadzorowane galerie” to już dobór propozycji pod kontrolą moderatorów, co ma zagwarantować, że oglądamy „najlepsze projekty ze wszystkich dziedzin”. Kategorie widzimy po lewej stronie każdego wiersza, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

W celu dokładniejszego filtrowania prac warto wybrać daną kategorię, a następnie skorzystać z dostępnych wewnątrz podziałów. Dla przykładu, Ilustracja to Ilustracja właściwa, Projekty postaci, Sztuka cyfrowa, Ulica, Szkicowanie, Komiks, Koszulka oraz Projektowanie wzorów powierzchni.

Podpowiedź: złota wstęga ze skrótem ilustracji oznacza pracę wybraną przez moderatorów, a więc wysoką jakość.

Na stronie głównej możemy jeszcze wybrać podział na określone programy graficzne, które posłużyły do wykonania projektu. Jak można się domyślać, Behance ogranicza się do bardzo szerokiego pakietu Adobe, z mniej znanymi Stock i Dimension włącznie.

Wnętrze projektu

Po kliknięciu każdej z prac trafiamy na dedykowaną stronę. Tutaj znajdziemy najczęściej więcej zdjęć i informacji na temat projektu. Możemy od razu dodać autora do obserwowanych osób lub też podzielić się główną „walutą” serwisu, a więc polubieniami.

Są też komentarze, inne prace autora, użyte oprogramowanie oraz tagi, umożliwiające dalsze zagłębienie się w przepastne zbiory Behance.

Behance za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są za darmo. Dawne konta Pro zamieniono teraz w osobną aplikację, Adobe Portfolio.

Podsumowanie

Behance to ogromny i lubiany serwis nie tylko do szukania inspiracji, ale także do reklamowania własnych umiejętności. Pozycja obowiązkowa.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)