fbpx

Serwis społecznościowy dla maniaków koloru.

Przeciwieństwo narzędzia Color Hunt. COLOURlovers to duży serwis społecznościowy dla miłośników kolorów, porzucający prostotę na rzecz interakcji użytkowników.

„COLOURlovers to kreatywna społeczność, w której ludzie z całego świata tworzą i dzielą się kolorami, paletami i wzorami, rozmawiają o najnowszych trendach i eksplorują kolorowe artykuły” – czytamy w opisie.

O rozmiarach serwisu najlepiej świadczą liczby: niemal 8,5 miliona użytkowników, którzy przygotowali już niemal 10 mln kolorów, niemal 4,6 mln palet i ponad 5,7 mln wzorów.

Strona główna zachęca do eksploracji

Wszystko to czeka na przejrzenie. Palety – pierwszą z opcji – posortujemy według daty dodania, liczby polubień czy liczby komentarzy. Wewnątrz znajdziemy dodatkowe informacje: autora, dziesiątki tagów prowadzących do podobnych prac, możliwość pobrania w wielu formatach czy też szczegóły na temat kodów HEX i RGB.

Są też edytory, za pomocą których błyskawicznie stworzymy i podzielimy się własnym zestawem barw. „Edytory” w liczbie mnogiej: jest wersja podstawowa, rozbudowana oraz tworzenie palety na bazie importowanego obrazu.

Wzory – kolejna opcja w menu – to przeróżne, zazębiające się kształty. Mniej lub bardziej skomplikowane, geometryczne i kwiatowe, kolorowe i monochromatyczne… Znajdziemy tu dosłownie każdy rodzaj wzorku, a przeszukiwanie milionów pozycji usprawniają tagi.

W dowolnym momencie możemy pokolorować dowolny wzór według własnych upodobań, zmieniając pięć podstawowych barw, by następnie dodać go do serwisu jako własną propozycję lub zapisać na dysk.

Przykładowa podstrona wzoru

Jak można się domyślać, poza kolorowaniem możemy także tworzyć własne wzory bezpośrednio w przeglądarce, korzystając z rozbudowanego narzędzia bazującego na technologii Flash.

Podpowiedź: jeśli po wybraniu kategorii „Patterns” nie widzimy wzorów, musimy wyłączyć programy do blokowania reklam, takie jak AdBlock.

Brnąc dalej w przepastnej bazie danych COLOURlovers, znajdziemy też „wzory wzorów” czekająca na pokolorowanie, a także pojedyncze kształty.

Uwaga: warto przyjrzeć się najpierw, na jakiej licencji swoją pracę udostępnia użytkownik. Często potrzebna jest atrybucja autora, jeśli mamy zamiar wykorzystać dzieło. Tak, nawet w przypadku palet kolorów.

Są też grupy tematyczne

Poza komentarzami i polubieniami, COLOURlovers to także szereg innych opcji społecznościowych, takich jak blogi, fora dyskusyjne na przeróżne tematy oraz grupy zrzeszające użytkowników zainteresowanych podobnymi tematami: moda, dom, ślub i tak dalej.

Możemy także przeglądać trendy. Użytkownicy dzielą się okładkami czasopism, zdjęciami wnętrz, uliczną modą, stronami internetowymi i tak dalej, rozmawiając na temat zastosowanych kolorów i kształtów.

COLOURlovers za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są bez żadnych opłat. COLOURlovers utrzymuje się z reklam.

Podsumowanie

Olbrzymie zbiory palet, kształtów i kolorów, a także miliony użytkowników, chętnych do dyskutowania na tematy związane z tymi dziedzinami. Można wsiąknąć na długie godziny.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)