fbpx

Ogromna baza rozmaitych plików graficznych.

Za serwis Freepik odpowiadają twórcy katalogu Flaticon. Tutaj jednak pobieramy nie tylko płaskie ikony, lecz dużo większy asortyment: obrazki wektorowe, ilustracje, symbole, pliki PSD do swobodnej edycji oraz zdjęcia.

Wszystko to nada się idealnie, jeśli po prostu szukamy inspiracji lub z jakiegokolwiek powodu nie chcemy tworzyć własnej oprawy dla strony internetowej, banneru, prezentacji, książki, magazynu, ulotki, infografiki, plakatu, zaproszenia…

I tak dalej. Po wpisaniu interesującej frazy w wyszukiwarce jesteśmy przenoszeni na listę wyników, gdzie rezultaty możemy dodatkowo filtrować. Dostępne opcje to wektory, zdjęcia, PSD oraz ikony.

Projekt graficzny na każdą okazję

Co więcej, po prawej stronie możemy także wskazać, jaki kolor ma dominować w wyświetlanych wynikach wyszukiwania, a także zmienić sortowanie: według daty publikacji, popularności lub liczby pobrań.

Po kliknięciu interesującej pracy jesteśmy przenoszeni na podstronę, gdzie możemy zapoznać się z autorem, zostawić komentarz oraz przejrzeć kolejne propozycje. Nie trzeba jednak angażować się w sferę społecznościową. Wystarczy wcisnąć zielony przycisk i pobrać grafikę.

Freepik za darmo

Identycznie jak w przypadku Flaticon, duża firma z Hiszpanii musi zarabiać na utrzymanie. Dlatego też Freepik w wielu miejscach reklamuje nie tylko płatne banki ze zdjęciami, ale stara się zainteresować kontami Premium.

Te wycenione są na 89,99 dolarów za rok z góry lub 9,99 dolarów miesięcznie. W zamian otrzymujemy dostęp do ponad 1,2 mln ilustracji zarezerwowanych dla subskrybentów.

Co jednak najważniejsze, dopiero uiszczenie opłaty pozwala korzystać z pobieranych prac bez konieczności atrybucji, a więc bez podawania autora oraz odnośnika do Freepik. Do tego brak reklam oraz zniesienie limitu pobierania, wynoszącego 30 pozycji dziennie.

Podsumowanie

Ponad 630 tysięcy pozycji w katalogu (niemal 2 miliony, jeśli zapłacimy za konto Premium) oraz 260 tys. zdjęć to liczby, które gwarantują, że na Freepik znajdziemy to, czego szukamy.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)