fbpx

Rozbudowany edytor do pracy z grafiką wektorową i rastrową.

Gravit testuje limity tego, jaki zakres narzędzi dostępny jest z poziomu przeglądarki. Jak się okazuje, możliwości się niemal nieograniczone. Otrzymujemy pełnoprawny program graficzny, z zapisami na serwerze „w chmurze” włącznie.

O odpowiednią jakość projektu dbają doświadczeni deweloperzy. Twórcy oprogramowania to dobrze znana firma Corel z Teksasu, odpowiedzialna za wiele popularnych – głównie w przeszłości – rozwiązań, takich jak CorelDRAW, Video Studio czy słynne PaintShop Pro. Pamiętacie?

Z Gravit możemy korzystać z poziomu przeglądarki, ale także pobrać aplikację na niemal dowolne urządzenie. Program ma małe wymagania sprzętowe i działa na macOS, Windowsie, Linuksie oraz Chrome OS.

Prawie jak Photoshop

Opisywanie wszystkich dostępnych opcji nie ma większego sensu – jest ich zbyt dużo. Zaczynamy od wyboru szablonu lub własnoręcznego dostosowania rozmiarów pliku, a następnie ruszymy do pracy.

Operujemy na warstwach, jak w każdym współczesnym edytorze grafiki. Dodajemy kształty i tekst, jest też pióro do tworzenia krzywych czy wielokątów oraz nóż do cięcia, a wszystkie narzędzia uzupełniono o bardzo bogaty pakiet ustawień dodatkowych.

W dowolnym momencie możemy skorzystać z wbudowanej biblioteki, by do projektu wstawić jeden z dziesiątek gotowych kształtów, ilustracji, ikon, emoji, naklejek, ramek i linii o ciekawych kształtach. Jest w czym wybierać. Możemy też stworzyć własne symbole.

Następnie wystarczy skorzystać z jednej z opcji zapisu, w tym z jakże kluczowego formatu SVG do tworzenia plików wektorowych.

Rozwój aplikacji zwolnił w ostatnich latach

Przy odrobinie praktyki aplikacja otworzy pełnię możliwości, pozwalając tworzyć szybkie projekty stron internetowych i aplikacji mobilnych, wektorowe ikony, prezentacja, ilustracje i tak dalej. Nie, nie jest to Illustrator, ale Gravit to całkiem ciekawa alternatywa dla programu Adobe.

Podpowiedź: przycisk File – Save służy do zapisywanie plików na serwerze „w chmurze”, jeśli posiadamy konto w Gravit Cloud. Do „standardowego” zapisywania służy przycisk Export, po prawej stronie głównego menu.

Gravit za darmo

Podstawowe funkcje programu dostępne są za darmo, ale niedawno wprowadzono wariant premium, który jest niezbędny do kilku bardziej zaawansowanych zastosowań.

Podsumowanie

Rozbudowany edytor graficzny. Nie tak zaawansowany, jak Illustrator, ale darmowy i oferujący pełny pakiet najczęściej używanych funkcji.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)