fbpx

Darmowa alternatywa dla Photoshopa.

„Photoshop w przeglądarce” brzmi co najmniej ambitnie, lecz Pixlr robi wszystko, co może, by dorównać możliwościami do giganta. Co więcej, bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej – a także za darmo (choć jest też wersja Pro).

Pracę zaczynamy oczywiście od stworzenia pliku. W oczy od razu rzuca się pewna przewaga w porównaniu do konkurencyjnych programów graficznych dostępnych z w przeglądarce, bowiem twórcy zadbali o polską wersję językową.

Szybko widać też pewne minusy: trzeba włączyć Flash, co w obecnych czasach jest coraz większą rzadkością. To jeszcze mało kłopotliwe, a bardziej przeszkadzają umieszczone po prawej stronie ekranu reklamy, wydatnie ograniczające miejsce do pracy. Irytujące jest także, że wystarczy najechać na napis „Upgrade”, by otworzyć nową zakładkę.

Okno główne programu

Wystarczy narzekań. Poza tym otrzymujemy pełnoprawny edytor graficzny, oparty na dobrze znanym systemie warstw, jak właśnie Photoshop. Górny pasek menu zawiera nie tylko podstawowe funkcje modyfikowania obrazu i kolorów, ale także bogaty zestaw filtrów do szybkiej aplikacji.

Po lewej stronie mamy klasyczny przybornik z paletą opcji: kadrowanie, przesunięcie, zaznaczanie, lasso, różdżka, ołówek, pędzel, gumka, wiadro z farbą, gradient, stempel, rysowanie, gąbka, rączka, lupa… Skądś te wszystkie pozycje znamy, a działają tak samo, jak możemy oczekiwać.

Po wybraniu narzędzia na belce powyżej pojawia się lista modyfikacji. Brzmi znajomo? Możemy zmieniać rodzaje pędzla i ołówka, ustawić tolerancję dla wypełniania i różdżki, wskazać rodzaj gradientu i tak dalej.

Sztuka nowoczesna

Po skończeniu pracy wystarczy zapisać dzieło. Dostępnych formatów jest kilka: JPEG, PNG, BMP, TIFF lub PXD. Ten ostatni typ to odpowiednik PSD, ale przeznaczony właśnie do programu Pixlr – plik gotowy do edycji, razem z warstwami.

Pixlr za darmo

Wszystkie funkcje aplikacji dostępne są za darmo. Edycja Pixlr Pro kosztuje 5 dolarów miesięcznie. Pozwala między innymi na eksport do PSD, a także udostępnia tysiące gotowych szablonów oraz setki fontów do wykorzystania.

Podsumowanie

Rozbudowany edytor graficzny. Nie tak zaawansowany, jak Photoshop, ale darmowy i oferujący pełny pakiet najczęściej używanych funkcji.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)