fbpx

Sposób na sprawdzenie kontrastu pomiędzy kolorami.

Hex Naw to narzędzie, które pozwala projektantom i deweloperom przetestować całą paletę kolorów pod kątem kontrastu i dostępności dla osób z zaburzeniami wzroku. Szczytny cel.

Uwaga: rodzajów niepełnosprawności jest wiele i choć opisywany serwis koncentruje się na ułatwieniach dla osób z zaburzeniami wzroku, to warto pamiętać także o osobach, które mają problemy ze słuchem, czy poruszaniem się. Wiele porad na ten temat oferuje WebAIM.

Po wybraniu maksymalnie dwunastu kolorów z naszej palety, narzędzie wyświetla informacje o ich zgodności z zaleceniami Web Content Accessibility Guidelines. Ta organizacja sugeruje kontrast 4.5:1 lub 7:1, w zależności od tego, jaki poziom zgodności z zasadami WCAG chcemy uzyskać.

Uwaga: narzędzie ma problem z wklejanymi kodami HEX. W takim przypadku rozwiązaniem jest skasowanie ostatniej litery lub liczby i wpisanie jej „ręcznie” z klawiatury.

Nie najlepsze wyniki

Hex Naw tworzy swego rodzaju matrycę, sprawdzając kolory „każdy na każdym” i od razu informuje, czy określona barwa tekstu na wybranym tle będzie zgodna ze standardami WCAG.

Założenia narzędzia są więc całkiem podobne do opisywanego już na naszych łamach Color Safe, które sprawdza się nieco lepiej. Konkurencyjna usługa oferuje lepszy podgląd tekstu na wybranym tle oraz od razu proponuje alternatywy, które zapewnią odpowiedni kontrast.

Przewagą Hex Naw jest to, że serwis pozwala od razu porównać dużo więcej niż dwie barwy.

Hex Naw za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są bez żadnych opłat.

Podsumowanie

Jeśli szukamy odpowiedniego kontrastu dla dwóch kolorów, lepiej odwiedzić Color Safe. Jeśli chcemy porównać więcej barw, Hex Naw przyjdzie z pomocą.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)