fbpx

Znajdź inspirujące projekty i stwórz z nich tematyczne kolekcje.

Niice to narzędzie służące do zbierania tematycznych kolekcji, które mają posłużyć nam – lub naszemu zespołowi – jako inspiracja podczas tworzenia własnych projektów. Otrzymujemy swego rodzaju aplikację do budowy moodboardów, ale rozbudowaną o ciekawe funkcje.

Zaczynamy od wybrania podstawowego szablonu. Wśród dostępnych opcji jest nie tylko wspomniany moodboard, ale także storyboard dla twórców filmów, kalendarz z małymi obrazkami i podziałem na dni dla sprawnego planowania, czy też casting board, z dużymi polami na twarze aktorów.

Następnie wpisujemy nazwę i krótki opis, po czym możemy już ruszyć do akcji, czyli – najczęściej – dodawania obrazków. Każdą ilustrację możemy od razu zmodyfikować w oparciu o wartości HSL, skopiować, pobrać, przeciągnąć na inne miejsce, zmienić rozmiar, dodać podpis oraz komentarz.

Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, ponieważ Niice sprawdza się bardzo dobrze przy pracy w zespole. W sprawnej komunikacji pomaga system znaczników, czyli określanie, do jakich obrazków czy materiałów wideo odnosi się nasz komentarz.

Strona główna Niice

W panelu opcji po prawej możemy określić szablon kolorystyczny boardu, określić liczbę kolumn na obrazki, wstawić własne logo i obrazek tła, a także zmodyfikować rozmiar, krój i kolor fontów.

Na koniec pozostaje podzielić się zbiorem inspiracji, czy to po prostu za pomocą wygenerowanego automatycznie adresu URL, wysłania na adres email, czy też za pośrednictwem eksportu do pliku: PDF, JPEG lub paczki ZIP.

Niice za darmo

Za darmo otrzymujemy dostęp do podstawowych opcji, dla jednego użytkownika. Jeśli chcemy zaprosić drugą osobę, musimy już zapłacić. Abonament zależy właśnie od rozmiarów zespołu i zaczyna się od 9 dolarów miesięcznie. Pięć osób to już 45 dolarów.

Poza pracą w grupie, wersja Pro to także nieograniczona liczba boardów (zamiast trzech w darmowej wersji), masowe dodawanie obrazków, synchronizacja z Dropboxem i tak dalej. Dodawane funkcje nie są jednak zbyt oszałamiające.

Podsumowanie

Niice to na pewno bardzo dobre narzędzie do tworzenia moodboardów i podobnych zastosowań. Wraz z każdym dodawanym członkiem zespołu koszty rosną jednak wręcz lawinowo.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)