fbpx

Narzędzie podpowiadające słowa kluczowe na podstawie wybranej frazy.

Ubersuggest, wbrew pozorom, nie służy do sugerowania najlepszych kierowców w aplikacji Uber, lecz pomaga w poszukiwaniu słów kluczowych związanych z obszarem zainteresowania. Wszystko z myślą o reklamach oraz optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Podpowiedź: co rzadkie, narzędzie radzi sobie także ze słowami w języku polskim. Wystarczy podmienić kraj docelowy w pasku wyszukiwarki na środku strony.

Brzmi mało przejrzyście? Posłużmy się przykładem. Jeśli prowadzimy blog zajmujący się szeroko pojętą grafiką, wystarczy wpisać w Ubersuggest słowo „grafika”, by dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja na rynku wyszukiwarek.

Grafika na tapecie

Po pierwsze, okazuje się, że „grafika” to bardzo popularne słowo kluczowe, co zapewne nie będzie większym zaskoczeniem w przypadku tak ogólnej definicji. To sprawia jednocześnie, że bardzo trudno odnieść sukces przy promowaniu naszej strony, ze względu na ogromną konkurencję.

Ubersuggest pokaże nam nie tylko średnią liczbę wyszukiwań danego słowa kluczowego oraz poziom trudności w zmaganiach z konkurencją, ale także to, ile najpewniej będziemy musieli zapłacić za kliknięcie, jeśli skorzystamy z usługi płatnego promowania w Google.

Nieco niżej aplikacja podpowie, jakie inne słowa kluczowe warto powiązać z naszą „grafiką” i umieścić na blogu: „grafika wektorowa”, „grafika komputerowa”, „grafika 3d” i tak dalej. Wszystko w oparciu o rzeczywiste wyniki wyszukiwania z ostatnich 12 miesięcy.

Ubersuggest za darmo

Wszystkie opcje narzędzia dostępne są za darmo. Ubersuggest to dodatek do strony Neila Patela, który profesjonalnie zajmuje się poprawianiem wyników w wyszukiwarkach.

Podsumowanie

Prezentowane przez Ubersuggest dane są dość powierzchowne i nie stanowią wielkiej tajemnicy, lecz są zebrane w zgrabną całość i ułatwiają prace nad kwestiami SEO naszej witryny.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)