Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Sprawdź
Rozpoczynanie, Organizacja pracy

Metoda Tęczówki – ruszyła przedsprzedaż mojej książki

Metoda Tęczówki to moja pierwsza książka. W tym wpisie wyjaśniam o czym jest i dlaczego warto ją przeczytać.


Marzenia się spełniają, ale… trzeba mocno na to pracować. 😉 Zawsze chciałem napisać książkę i postawiłem na swoim. ⠀⠀⠀

Dlaczego zaczynam ten wpis akurat od tego?⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Bo można powiedzieć, że właśnie o tym jest sama książka, którą napisałem – o sprawnym realizowaniu różnych celów. O tym, jak zabrać się za swoje plany i doprowadzić je do szczęśliwego końca.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
W tym wpisie dokładniej wyjaśnię co mam na myśli i odpowiem na najważniejsze pytania związane z książką.

Książka Metoda Tęczówki – Jacek Kłosiński
Tak wygląda okładka Metody Tęczówki.

Jakich tematów dotyczy Metoda Tęczówki?

Metoda Tęczówki to książka o sprawnym działaniu. Pomoże Ci się lepiej zorganizować, stworzyć dobry plan i realizować go krok po kroku. Opowiadam też jak w trakcie tego procesu się nie wypalić, zachować koncentrację i sprawdzać postępy.

Całość jest bardzo narzędziowa i praktyczna. Opisałem aż 40 metod, które możesz zastosować od zaraz. Wszystko wyjaśniam na przykładach i opisuję przystępnym językiem. Nie ma tam lania wody, demagogii i wciskania kitu. Książka jest wypchana po brzegi konkretami, ma dać Ci kopa do działania, a nie zanudzić opisami.

To w pewnym sensie podręcznik pomagający w pracy nad różnymi celami. A te rozumiem szeroko. Dzięki książce usprawnisz swoją pracę, ale wszystkie sposoby pasują też do sytuacji bardziej prywatnych. Z punktu widzenia opisanych metod nie ma różnicy, czy zabierasz się za biznesową prezentację, czy np. remont mieszkania.

Książka Metoda Tęczówki – Jacek Kłosiński

Co wyróżnia Metodę Tęczówki na tle innych książek o tej tematyce?

Jest masa publikacji na temat produktywności, zarządzania sobą w czasie, realizowania projektów itp. Dlaczego uznałem, że warto napisać kolejną książkę, która tego dotyczy?

Ponieważ większość autorów wychodzi z założenia, które – moim zdaniem – jest zbyt dużym uproszczeniem: uznają, że każdy z nas jest taki sam.

Opisują metody lub narzędzia, które sprawdziły się w ich przypadku i starają się przekonać nas, że w naszej sytuacji zadziała to podobnie. O czym dokładnie mówię?

  • Ktoś zaczął wstawać o 5 rano i zmieniło to jego życie, więc pisze książkę o tym, że wczesne wstawanie każdemu gwarantuje niesamowite efekty.
  • Ktoś skupił się przez rok na jednej rzeczy i odniósł sukces. Na podstawie tego doświadczenia radzi innym również skupiać się wyłącznie na jednej rzeczy.
  • Ktoś zyskał bardzo wiele na odcięciu się od social media i ograniczeniu korzystania ze smartfona, więc każdemu radzi to samo.

Mógłbym podać jeszcze wiele przykładów, ale rozumiesz pewnie o co mi chodzi. Jest spora szansa, że tego typu rady zadziałają u Ciebie, ale równie dobrze mogą kompletnie nic Ci nie dać. Dlaczego?

Bo każdy z nas jest inny. Mamy różną historię, możliwości, upodobania, charaktery itd. Różnimy się dosłownie setkami szczegółów, więc próba wpisania nas w jeden schemat albo przepis jest z góry skazana na porażkę.

Dlatego poświęciłem bardzo dużą część książki na to, żeby pomóc czytelnikowi lepiej zrozumieć własne potrzeby, preferencje i styl.

Dopiero na podstawie tej wiedzy pokazuję konkretne metody, ale z góry zaznaczam, że nie wszystkie się sprawdzą. Zamiast tego, podpowiadam jak wybrać z nich te odpowiednie dla nas, a potem jeszcze je przerobić i dostosować do siebie.

W Metodzie Tęczówki, oprócz 40 narzędzi, jest ponad 100 pomysłów na ich modyfikację i dopasowanie do różnej sytuacji.

Książka Metoda Tęczówki

Co dokładnie znajdziesz w środku Metody Tęczówki?

Książka ma około 260 stron i jest podzielona na cztery główne rozdziały:

  • Idea – opisuję tam podstawowe założenia Metody Tęczówki.
  • Rozpoznanie – pokazuję 7 konkretnych sposobów na to, jak lepiej zrozumieć własny styl, upodobania, potrzeby i ograniczenia.
  • Instrumenty – dokładnie tłumaczę 40 metod podzielonych na pięć podrozdziałów. Są one związane odpowiednio z planowaniem, ustalaniem priorytetów, działaniem, koncentracją i weryfikacją postępów.
  • Stosowanie – na końcu proponuję prosty 4-tygodniowy program, który pomoże Ci całą tę wiedzę przetestować i zastosować w praktyce.

W książkach tego typu znajdziesz przeważnie przykłady oparte o sukcesy celebrytów, jak Elon Musk, czy Bill Gates. Zależało mi na tym, żeby pokazać bardziej autentyczną perspektywę, więc poprosiłem o pomoc czytelników tego bloga. Otrzymałem kilkaset zgłoszeń i dosłownie tony różnych rad i sugestii. Wybrałem z tego 60 najlepszych cytatów, które umieściłem w książce na zakończenie każdego rozdziału.

Z tego elementu jestem szczególnie dumny, bo idealnie udowadnia przesłanie książki – na różne problemy patrzymy pod zupełnie innymi kątami i mamy własne, dopasowane do siebie pomysły na ich rozwiązanie.

Jak Metoda Tęczówki wygląda od środka?

Jeśli chociaż trochę mnie znasz, wiesz że przywiązuję bardzo dużą wagę do jakości wykonania. Po prostu nie wyobrażam sobie, żeby moja książka była brzydka i źle złożona. 🙂

O jakość projektu zadbała Martyna Wędzicka-Obuchowicz i efekt jest po prostu powalający. Skład jest przepiękny, ale też po prostu użyteczny. Jest sporo ilustracji i wyróżnień, ale całość zachowana jest w minimalistycznym stylu. Zadbaliśmy też o fajny, gruby papier (100g).

Nie jestem obiektywny, ale moim zdaniem to najładniej wydana self-publishingowa książka w Polsce. Niestety w momencie pisania tego tekstu dopiero zaczynają się prace nad jej drukiem, ale już na samych wizualizacjach widać o czym mówię. 😉 Uwierz mi – tak wydanych książek nie ogląda się zbyt często w księgarniach.

Książka Metoda Tęczówki – Jacek Kłosiński oprawa
Zadbaliśmy o to, żeby książka miała świetną oprawę.
Książka Metoda Tęczówki – Jacek Kłosiński skład dopieszczony
Wewnątrz jest sporo wyróżnień ułatwiających czytanie.

Gdzie można kupić Metodę Tęczówki?

Książkę wydaję w całości samodzielnie i to ja odpowiadam za wszystkie etapy jej powstawania.

W tym momencie chcę jednak wyraźnie podkreślić, że koordynacja tego procesu to w dużej części zasługa mojej żony, Martyny, która od jakiegoś czasu razem ze mną realizuje różne projekty na tym blogu. ❤️ Dzięki jej pomocy mogłem skupić się na napisaniu świetnej treści.

Oczywiście wspomagam się też zewnętrznymi korektorami, projektantami i drukarnią, ale nie stoi za mną żadne wydawnictwo i to ja z własnej kieszeni wykładam na wszystko pieniądze.

Z tego powodu książki nie znajdziesz w księgarniach. Jest dostępna wyłącznie poprzez stronę 👉 klosinski.net/metodateczowki. Tam znajdziesz też wszystkie najważniejsze informacje na jej temat, w tym ceny, szczegóły dostawy itp.

KsiążkaJacek Kłosiński landing page

Właśnie ruszyła przedsprzedaż, w której możesz załapać się na niższą cenę i egzemplarz z moim podpisem. Do 9 grudnia można kupić książkę w niższej cenie, z moim podpisem.

Od grudnia cena będzie trochę wyższa, więc nie warto czekać. Jeśli czujesz, że tę książkę warto przeczytać, teraz jest bardzo dobry moment na złożenie zamówienia. Kupując w przedsprzedaży, będziesz jedną z pierwszych osób, które będą miały książkę w rękach i przy okazji pomożesz mi sfinansować druk. 😉

No i to chyba wszystkie najważniejsze kwestie. Jeśli nadal coś wydaje Ci się niejasne albo masz dodatkowe pytania, śmiało zostaw je w komentarzu. Na wszystko odpowiem. 🙂

Książka jest do kupienia tutaj: 👉 klosinski.net/metodateczowki

Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę