Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Sprawdź

Zrób z małego
biznesu fajną
pracę

Znam wiele osób, które krzywią się na samą myśl o poniedziałku. Nieważne, czy są na etacie, czy prowadzą własne firmy – przy każdej okazji narzekają na klientów, szefa, zarobki, brak rozwoju i sto innych problemów. A przecież to wcale nie musi tak wyglądać.

Jacek Kłosiński blog o mnie

Już jako nastolatek powiedziałem sobie, że nie będę kolejnym sfrustrowanym pracownikiem, który odlicza dni do weekendu.

Będąc jeszcze w liceum, założyłem pierwszy biznes, ale daleko mi było do genialnych dzieciaków rodem z Doliny Krzemowej.

Po prostu umiałem tworzyć strony internetowe i znaleźli się ludzie, którzy chcieli mi za to zapłacić. Nie zarobiłem na tym milionów, ale zrozumiałem jedną rzecz:


Przekonałem się, że jeśli będę mądrze rozwijać własną firmę, praca może być przyjemna, dawać fajne pieniądze, dużo swobody i satysfakcji.


Jacek Kłosiński fajnie na swoim

Od tego czasu minęło kilkanaście lat, a ja nigdy nie pracowałem na etacie. Byłem freelancerem, potem współwłaścicielem studia graficznego, a od 2016 roku skupiam się na rozwoju tego bloga.

Nabiłem sobie po drodze masę guzów, popełniłem wszystkie możliwe błędy, ale dziś cieszę się tym, że nieźle zarabiam, jestem wolny i mam dużą radochę z tego, co robię.

Nie mam żadnych wyjątkowych talentów, bogatych rodziców ani wpływowych znajomych. Po prostu bardzo szybko zrozumiałem, że bycie przedsiębiorcą daje niesamowite możliwości.


Ale nie zrozum mnie źle – nie chcę powiedzieć, że prowadzenie firmy jest łatwe. Jeśli jesteś już na swoim, doskonale wiesz, że nie wszystko jest usłane różami.


Jacek Kłosiński moja historia

Trzeba się napocić żeby zdobyć klientów, a Ci, których już masz, generują masę problemów. Płatności się opóźniają, konto bywa puste, a przepisy i sytuacja na rynku zmieniają się tak szybko, że ledwo za wszystkim nadążasz.

Ja też to wszystko przerabiałem i właśnie dlatego powstała ta strona.

Zbieram tutaj moje doświadczenia z kilkunastu lat pracy na swoim. Nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy ani nie udaję biznesowego guru. Po prostu opowiadam o tym, co wiem, przetestowałem i sam przeżyłem.

Chcę Ci pomóc zbudować firmę, która będzie sposobem na wygodne życie, a nie powodem do narzekań. To nie
zadzieje się od razu, ale podpowiem Ci jak się do tego
przygotować i walczyć z przeszkodami, które spotkasz po
drodze.


Jeśli chcesz założyć mały biznes lub lepiej rozwijać ten, który już masz, i zastanawiasz się, co mogę dla Ciebie zrobić, chętnie Ci o tym opowiem. Pozwól tylko, że najpierw przedstawię Ci kogoś ważnego.


Martyna Kłosińska

Cześć

Jestem Martyna. Do mnie należą sprawy
organizacyjne związane z blogiem: rozwijam produkty,
pilnuję terminów, dbam o promocję.

Z Jackiem mamy też inne wspólne projekty – małżeński i rodzicielski. 😉

Skąd decyzja, żeby razem prowadzić firmę? Przyszła bardzo naturalnie. Zawsze byłam blisko tego, co robi Jacek, ale też blisko biznesu i marketingu online w ogóle.

Wcześniej pracowałam w jednej z największych trójmiejskich agencji reklamowych jako account director. To była świetna praca, ale po ośmiu latach na etacie kusiło mnie już, żeby sprawdzić, jak to jest na swoim. A blog Jacka szybko się rozwijał i potrzebował dodatkowego wsparcia.

Rezygnacja z etatu to był odważny krok, ale dziś żałuję tylko tego, że zdecydowałam się na nią tak późno. Wreszcie mam wolność i możliwość działania w 100% po swojemu.

na co dzień znajdziesz
mnie też tutaj:

Czy jest Ci z nami po drodze

Co jest dla nas ważne

Nie jesteśmy wyjątkowi i nie znamy tajemniczych sposobów na szybki sukces. Daleko nam też do „kołczów” – nie chcemy mówić Ci, jak masz żyć.

Jacek Kłosiński blog dla małych firm Jacek Kłosiński blog o mnie

Po prostu pokazujemy doświadczenia i subiektywną perspektywę pary, która znalazła we własnym małym biznesie sposób na fajną pracę i wygodne życie. Zobacz co jest dla nas ważne i sprawdź, czy jest Ci z tym po drodze.

Małe jest piękne

Naszym zdaniem rozwój i wzrost nie zawsze są dobre. Świadomie zdecydowaliśmy, że nasz biznes będzie mały i elastyczny. Nie chcemy mieć wielkiego biura i dziesiątek pracowników. Nie pomożemy Ci stworzyć korporacji.

Liczą się KONKRETY

Mamy uczulenie na lanie wody i przerost formy nad treścią. Stawiamy przede wszystkim na jakość i konkretną wartość. Na świecie jest wystarczająco dużo badziewia, nie chcemy się do tego dokładać.

Wygodne Życie

Biznes powinien pracować dla nas, a nie my dla biznesu. Prowadzenie firmy to nasz sposób na wygodne życie. Jasne, chcemy dobrze zarabiać i realizować ambicje, ale nie chcemy stawać na głowie, żeby to osiągnąć.


Jak możemy pomóc

Co robimy

Ta strona to tylko punkt wyjścia dla wielu projektów. Oprócz darmowych poradników, tworzymy też kursy online, szkolenia, wydajemy książki i występujemy na konferencjach. Mamy też własną markę notesów.

Moja książka

Metoda Tęczówki

To pełen konkretów poradnik, który pomoże Ci lepiej zarządzać swoim czasem. To podręcznik z narzędziami i praktycznymi technikami.

Jacek Kłosiński książka Metoda Tęczówki
Kłosiński książka spis treści Kłosiński książka podpis
Jacek Kłosiński książka narodzimy marki
A inne książki?

Narodziny marki

W 2018 roku przygotowałem też krótką książkę o podstawach budowania marki. Nakład 1000 sztuk rozszedł się w trzy dni,
a cały zysk przekazałem na cele charytatywne.

Trochę wiedzy

Kursy online

Do tej pory stworzyłem 7 kursów on-line. Mamy już ponad 4000 uczestników. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie:

Kurs online

Marketing w 7 godzin

Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing? Pokażę Ci gotowy plan marketingowy, który wymaga tylko 7 godzin miesięcznie i jest dopasowany do małych firm.

Kurs online

Biznes Dobrze Opowiedziany

Pokażę Ci, jak w 7 godzin stworzyć skuteczny przekaz dla swojej marki i przekonać klientów do zakupu.

Kurs online

Idealny Klient

Pomogę Ci znaleźć idealnych klientów i zrozumieć ich tak dobrze, że sami będą prosić o Twoje produkty.

Kurs online

Tworzenie treści

Naucz się tworzyć treści, które zdobywają nowych klientów, nawet jeśli masz mało czasu albo nie lubisz się promować.

Kurs online

Tworzenie ofert

Pokażę Ci jak robić skuteczne oferty. W kursie znajdziesz gotowy i sprawdzony proces, schematy maili i szablony. Oszczędzisz czas i zdobędziesz nowych klientów.

Kurs online

Wycenianie pracy

Wycenianie własnej pracy jest trudne. Każdy projekt jest inny, a klienci mają różne potrzeby. Jak zmaksymalizować swój zysk, ograniczyć koszty i przekonać klienta do wybrania naszej oferty?

Kurs online

Podstawy grafiki

Nie musisz być grafikiem żeby zacząć tworzyć materiały graficzne, które cieszą oko i są skuteczne. Poznaj darmowe programy i podstawowe zasady projektowania.

A może coś do pisania

Moja autorska marka notesów i dzienników

Jacek Kłosiński N/T/S notesy
Jacek Kłosiński szkolenia
Przy rzutniku

Szkolenia

Przez wiele lat zajmowałem się projektowaniem graficznym i teraz uczę tego innych. Szkoliłem w tym zakresie największe polskie i zagraniczne marki.

klosinski - konferencje
Na scenie

Konferencje

Lubię występować na scenie, a czasami zdarza mi się nawet dostać za to nagrody. Byłem prelegentem m.in. na I Love Marketing, Infoshare, Blog Forum Gdańsk, czy Element Talks.

Kogo szkoliłem?

Wybrani klienci

  • credit-agricole
  • orange
  • santander
  • play
  • ing
  • kompania
Statystyki

Kilka liczb

80000+

osób czyta bloga każdego miesiąca

1200+

tylu uczestników zebrały do tej pory nasze kursy online

15+

od tylu lat pracuję jako przedsiębiorca

A poza pracą?

Najlepiej razem

Rodzina jest najważniejsza. Najlepiej czujemy się kiedy cała nasza trójka jest w komplecie i do tego dopasowujemy całą resztę.

Zainteresowania mamy dosyć banalne, ale wspominaliśmy już, że nie jesteśmy wyjątkowi. 😉 Lubimy książki i podróże (najlepiej takie z aparatem w ręku). Biznes prowadzimy tak, żeby cieszyć się tym wszystkim bez wyrzutów sumienia.

together-04 together-05 together-06
Dołącz do nas

Społeczność

Materiały, które tworzymy pomogły już tysiącom osób. W jaki sposób? Zobacz kilka przykładów.

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
Co tu znajdziesz

Wybierz temat

Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu. Od jego planowania przez szukanie klientów aż po finanse i formalności.

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę