Jak opanować marketing?

Jak opanować marketing?

Sprawdź
Organizacja pracy, Narzędzia

Dwa narzędzia do pracy koncepcyjnej

Praca koncepcyjna nie zawsze musi ograniczać się do kartki papieru. Dziś pokażę Ci dwie aplikacje, które przy tworzeniu i wymyślaniu sprawdzą się równie dobrze, co tradycyjne narzędzia.


[offset]
[/offset] [separator]

Ten wpis dostępny jest w wersji tekstowej i video.

Subskrybuj mój kanał:

[separator]

Wersja tekstowa

Tworząc nowy wpis na bloga, przygotowując projekt, czy robiąc burzę mózgów ze swoim zespołem, często otaczamy się notatkami, kolorowymi zakreślaczami oraz mnóstwem innych „analogowych” narzędzi, dzięki którym rozrysowujemy pomysły i planujemy. Dziś pokażę Ci dwie aplikacje, które przy tworzeniu i wymyślaniu sprawdzą się równie dobrze, co tradycyjne narzędzia.

Milanote

Pierwszym z narzędzi jest Milanote. Można powiedzieć, że to swojego rodzaju cyfrowa tablica na ekranie Twojego komputera. Możesz na niej pisać, projektować, rozplanowywać działania itp.

Jak to działa?

Na głównym ekranie tworzysz folder projektu – tablicę, na której będziesz gromadzić różne materiały. Masz tu do dyspozycji niemalże nieskończoną ilość miejsca na swoje notatki, zdjęcia, linki, pliki. To pewnego rodzaju wirtualne biurko, na którym rozsypujesz materiały i przestawiasz je tak długo, jak tylko Ci się podoba.

[offset]

[/offset]

Gromadząc materiały do projektu, możesz za pomocą kolorowych, dowolnie modyfikowanych strzałek, tworzyć powiązania pomiędzy elementami. W ten sposób powstaną mapy myśli i połączenia, czyli wszystko, co pomoże Ci w rozplanowaniu działań. Notatki można dodatkowo łączyć w grupy, nakładać na siebie oraz dowolnie powiększać obszar roboczy.

Wskazówka: w Milanote możesz pracować razem ze swoim zespołem zdalnie. Nie musicie się spotykać, by tworzyć kreatywne projekty. To największa zaleta tego programu i jednocześnie jego ogromna przewaga nad tradycyjnymi metodami pracy. Możecie działać wspólnie, będąc na 2 różnych końcach świata.

Cena: Wersja darmowa aplikacji pozwala na wgranie 100 różnych elementów (plików, notatek, zdjęć) na utworzone tablice. Jeśli jednak skończysz pracę nad projektem i usuniesz go (sprzątniesz biurko), miejsce automatycznie się zwalnia – można w ten sposób pracować całkowicie za darmo.

Jeśli jednak stwierdzisz, że 100 elementów to za mało, możesz zainwestować w wersję płatną. Na ten moment kosztuje ona 10$ miesięcznie.

[separator]

RealtimeBoard

Narzędzie bardzo podobne do Milanote. W RealtimeBoard masz do dyspozycji miejsce, w którym możesz gromadzić notatki, przyklejać wirtualne kartki, robić do nich adnotacje i tworzyć powiązania.

Jak działa ten wirtualny flipchart?

Na głównym ekranie tworzysz tablicę, na której będziesz gromadzić dokumenty. Masz do wyboru kilka gotowych szablonów lub – jeśli nie chcesz ich używać – możesz stworzyć zupełnie pusty folder.

[offset]

[/offset]

Na tablicy głównej folderu z projektem, możesz dodawać linki, tworzyć teksty, załączniki czy karteczki typu wirtualny post-it. Karteczkom można nadawać kolory, rozmiary, justować na nich tekst itp. Dostępny jest też bardzo prosty i intuicyjny edytor „drag&drop”.

Narzędzie to daje wiele możliwości, które pozwalają na tworzenie koncepcji, pomysłów i przenoszenia ich na wirtualny papier. Podobnie jak w Milanote, możesz swój projekt udostępnić innej osobie i wspólnie pracować nad nim zdalnie.

Cena: W wersji darmowej masz do dyspozycji do trzech tablic, które można wykorzystywać całkowicie bez opłat. Usuwając starsze projekty, robisz automatycznie miejsce na kolejne. Wersja płatna to koszt od 40$/miesiąc, w zależności od wybranego planu.

Tradycyjnie czy cyfrowo?

Te dwa proste narzędzia naprawdę ułatwiają pracę. Idealnie sprawdzają się w twórczości blogowej, w pracy koncepcyjnej, czy np. do tworzenia map myśli. Możliwość dowolnego przestawiania, kasowania i przywracania danych pozwala na uporządkowanie projektu i sprawne doprowadzenie go do fazy końcowej. Polecam – warto przetestować!

A Ty jak lubisz pracować – wolisz narzędzia cyfrowe, czy tradycyjne?

Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę