NASZE SPOSOBY NA

Ustalanie priorytetów

Twoja lista zadań ciągnie się w nieskończoność, a Ty nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź jak najważniejsze zadania wybierają inni. 

priorytety-ogarniamy

1

Od czego zaczynasz dzień?

Podobno od tego, jak zaczynamy dzień, będzie zależeć jego dalsza część. W takim razie od czego warto go zacząć? 

Karolina Brzuchalska

wirtualny office manager

Najpierw robię listę wszystkiego, co powinnam w danym dniu zrobić. Potem patrzę, co mogę oddelegować innym. W kolejnym kroku ustalam priorytety – w kolejności zadania, które są bardzo ważne i pilne, potem pilne, ważne i na końcu te, które mogę zrobić, jeśli wystarczy mi na nie czasu.

Maja Chojnacka

projektantka graficzna

Zaczynam od tego, co jest najprzyjemniejsze. Potem przeklinam siebie, wykonując końcowe 10-20% zadania, ale gdybym odwróciła kolejność chyba w ogóle nie udałoby mi się zacząć 🙂 Jestem z natury bardzo leniwą osobą, stosuję więc pewne sztuczki, które sprawiają, że duże zadania nie przerastają mnie na starcie paraliżując i negatywnie wpływając na kreatywność.

Grzegorz Zając

programista freelancer

Kiedyś przeczytałem w jakiejś książce, aby wykonywać zadania zaczynając od tych najcięższych i najbardziej pracochłonnych, aby kończyć dzień z tymi lekkimi i przyjemnymi. Nie zawsze mi to wychodzi, ale tak właśnie staram się działać.

O priorytetach pisałem też na blogu

Zerknij na najpopularniejsze teksty z radami, które pomogą Ci określić co jest najważniejsze. 

Nie możesz się skoncentrować, masz na głowie masę tematów i wszystko Cię rozprasza? Zobacz co zrobić, żeby skupić się na jednej najważniejszej rzeczy.

Spróbuj stuletniej metody, która bazuje na bardzo prostych zasadach i którą da się wyjaśnić w kilka minut. Wiąże się z nią ciekawa historia.

W tym wpisie opowiem Ci o moich sposobach prowadzenia dziennika i kilku zasadach, dzięki którym szybko zobaczysz efekty.

priorytety-zasady-ogarniamy

2

Jakie masz zasady przy wyborze priorytetów?

Czytelnicy bloga podzielili się swoimi sposobami na wybór priorytetowych zadań w ciągu dnia. Rzuć okiem, na pewno coś Cię zainspiruje. 

Maciej Godawa

projektant graficzny

Mam kalendarz i notes. W pierwszym mam wypisane deadline’y i listę dużych zadań. W drugim codziennie wypisuję listę rzeczy do zrobienia – dzielę je na te, które koniecznie muszę wykonać zanim zamknę dzień pracy i te, które dobrze byłoby gdzieś wpleść. Nigdy nie idę według kolejności punktów, pozwalam sobie tutaj na dowolność i wybieranie tych zadań, na które mam w tej chwili ochotę. Staram się też te rzeczy nadprogramowe lub bez twardego deadline’u wplatać pomiędzy te pilne (jeśli tylko pozwala mi na to czas) – wiem, że jeśli odrobię się ze wszystkimi pilnymi rzeczami, to pod koniec dnia pracy bardzo ciężko będzie mi się zebrać do tych nadprogramowych – po kilku godzinach pracy po prostu muszę już czuć presję czasu, żeby pozostać skoncentrowanym.

Michał Kosek

Wybieram 5 zadań danego dnia które odpowiadają 3 stanom: stan ciała, stan ducha i stan konta. Przynajmniej 1 zadanie dnia musi dotyczyć każdego z nich. Nie może być tak że 5 zadań jest związane tylko ze stanem ciała.

Tomasz Janczar

fotograf

Co przynosi największy fun lub największy pieniądz – to są priorytety 🙂

Marcin Tabara

Creative marketing manager

Klasyfikacja zdań na zasadzie A B C.  A – ważne/pilne, B – mniej ważne tematy, a  C  pierdoła może poczekać

Bartłomiej Rogacewicz

Projektant i programista

Mam notatkę na każdy dzień i wszystko, co nie jest wykonane jednego dnia przechodzi na następny. Z czasem niektóre otwarte rzeczy się dezaktualizują, więc po prostu je zostawiam. Wynika to z priorytetyzacji zadań, więc też nie mam o to do siebie żalu. To też pozwala trzymać rytm bo jak ma się kilkanaście projektów od kilkunastu klientów, to nie da się o wszystkim pamiętać nie ocierając się o temat przynajmniej dwa- trzy razy w tygodniu.

Książka „Metoda Tęczówki”

W mojej książce pokazuję jak stworzyć własny system sprawnego działania. Znajdziesz w niej też cały podrozdział o tym, jak dobrze wybierać zadania. 

#ogarniamy

Podoba Ci się pomysł na tę zakładkę? Podziel się nią w social media i dodaj hashtag #ogarniamy.

Zapisz się do newslettera i zgarnij prezent

DARMOWY E-BOOK

Pierwsza pomoc w kreatywnej pracy

Zebrałem w jednym e-booku 39 sposobów na ułatwienie kreatywnej pracy i chętnie wyślę Ci ten materiał za darmo.
Wystarczy, że zapiszesz się do mojego newslettera.