fbpx

Duża baza darmowych fontów.

1001 Fonts to jedno z najpopularniejszych narzędzi dla osób poszukujących darmowych fontów, obecne w sieci już od wielu. Dlatego też może pochwalić się pokaźnym zbiorem, obejmującym już niemal 10 tysięcy pozycji.

Strona główna służy jednocześnie za wyszukiwarkę. Na górnym pasku wskazać można interesującą nas kategorię. Wybór tagów jest spory: retro, sans serif, 3D, kroje futurystyczne, nowoczesne, okrągłe i kwadratowe, a nawet… na halloween. Jest w czym wybierać.

Jak na wielu podobnych stronach z fontami, możemy od razu wpisać interesującą nas frazę, by sprawdzić na przykład, jak dana propozycja sprawdzi się w logo lub czy też oferuje polskie znaki diakrytyczne (co, niestety, jest dość rzadkie).

Opcje filtrowania obejmują też rodzaj licencji. 1001 Fonts oferuje bowiem fonty, które są darmowe wyłącznie do użytku prywatnego. Możemy jednak usunąć je z listy, jeśli potrzebujemy czegoś do zastosowań komercyjnych.

Tysiące fontów na każdą okazję

Podczas wyszukiwania możemy zmienić rozmiar przykładowego tekstu, ustawić kolor tła, liczbę propozycji na stronie i rodzaj sortowania, a nawet zapisać link do aktualnych ustawień, by w przyszłości nie musieć ponownie korzystać z menu.

Fonty pobierać możemy bez żadnych ograniczeń, lecz założenie darmowego konta na 1001 Fonts pozwoli na przykład dodawać wybrane kroje do ulubionych czy korzystać z forum dyskusyjnego. Możemy także wysłać twórcom serwisu własne prace.

1001 Fonts za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat. Jeśli jakiś font bardzo nam się spodoba, niektórzy twórcy akceptują donacje za pośrednictwem serwisu PayPal.

Podsumowanie

1001 Fonts oferuje mniejszy zbiór fontów niż popularne DaFont, a przy tym skromniejsze opcje filtrowania i mniej aktywną społeczność.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)