fbpx

Spora baza darmowych fontów.

Największy i najstarszy serwis zbierający darmowe fonty, dysponujący imponującym katalogiem ponad 36 tysięcy pozycji. Do tego aktywna społeczność oraz mnóstwo opcji wyszukiwania i filtrowania treści.

Poszukiwanie właściwego kroju najlepiej zacząć od wyboru ogólnego stylu. DaFont oferuje mnóstwo kategorii, takich jak komiks, western, horror, retro, cyrylica, science-fiction, średniowiecze, kaligrafia, kosmici, wojsko i mnóstwo, mnóstwo innych.

Po wskazaniu kategorii możemy po prostu wpisać tekst, jaki chcemy wyświetlić. Kolejne opcje filtrowania to liczba propozycji wyświetlanych na stronie, podgląd wariantów w ramach jednej rodziny fontów, rozmiar, czy też sortowanie, według daty dodania, popularności lub nazwy.

Dużo ciekawsze opcje znajdują się pod przyciskiem „więcej opcji”. Tutaj możemy na przykład wyłączyć pozycje, które są darmowe tylko do użytku prywatnego, ale już nie do zastosowań komercyjnych.

Uwaga: wartościowym rozwiązaniem przy poszukiwaniu fontów z polskimi znakami diakrytycznymi jest zaznaczenie pola „Accents”. Warto jednak pamiętać, że twórcy różnie podchodzą do pojęcia „akcentu” i często otrzymamy na przykład poprawne „ł”, ale już nie „ń”.

Jeśli nie znajdziemy poszukiwanego fontu, to ten pewnie nie istnieje

DaFont oferuje całkiem interesujące opcje społecznościowe. Możemy na przykład znaleźć listę najpopularniejszych autorów (gratulacje, Billy Argel), ale także sortować według kraju, by sprawdzić, jak wyglądają fonty na przykład z Wietnamu. To powinno też gwarantować obecność znaków unikatowych dla danego języka.

Po założeniu darmowego konta możemy nie tylko publikować na stronie własne prace, ale także skorzystać z aktywnego forum dyskusyjnego. Szczególną popularnością cieszy się dział poświęcony identyfikacji fontów. Wystarczy wstawić obrazek, a grono pasjonatów przeanalizuje logo czy symbol.

DaFont za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat. Niektórzy autorzy są otwarci na opcjonalne donacje, jeśli ich praca szczególnie przypadnie nam do gustu.

Podsumowanie

Największy i najpopularniejszy serwis z darmowymi fontami nie zdobył swojej pozycji bez powodu. Jeśli szukamy określonego fonta, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że go tu znajdziemy. Z drugiej strony, ogrom propozycji może sprawić, że poszukiwania zajmą nieco czasu.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)