fbpx

Popularna baza darmowych fontów.

W odróżnieniu od ogromnych baz danych z fontami, jak DaFont czy 1001 Fonts, Font Squirrel oferuje zestaw „ręcznie wybranych” propozycji. Twórcy serwisu koncentrują się na tym, by wszystkie oferowane kroje były dostępne nie tylko za darmo, ale także do zastosowań komercyjnych.

„Wiemy, jak trudno jest znaleźć wysokiej jakości freeware z licencją komercyjną” – zapewniają. „Wykonaliśmy tę ciężką pracę za was, własnoręcznie wybierając fonty i prezentując je w przystępnej formie.”

Inną różnicą w porównaniu ze wspomnianymi na początku gigantami w świecie darmowych fontów jest fakt, że Font Squirrel nie oferuje niestety zbyt zaawansowanych opcji wyszukiwania, takich jak możliwość wpisania własnej, przykładowej frazy.

Gdy liczy się jakość, nie ilość

Opcje filtrowania obejmują klasyczne tagi, takie jak retro, kaligrafia, wielkie litery, programowanie, maszyna do pisania, humor i tak dalej.

Nieco niżej znajduje się bardzo wartościowy filtr, dzięki któremu wybierzemy fonty w zależności od tego, gdzie możemy zastosować je za darmo w celach komercyjnych: jest desktop (grafiki i dokumenty), strony internetowe, ebooki i PDF-y oraz aplikacje i oprogramowanie.

Uwaga: nie wszystkie kroje są dostępne wszędzie – warto uważać. O ograniczeniach informują także ikonki znajdujące się pod każdym z fontów.

Jeśli potrzebujemy kompletnego zestawu z fontami standardowymi, pogrubionymi i italikami, możemy skorzystać z kolejnej opcji filtrowania. Twórcy serwisu ostrzegając jednak, że ta opcja „może nie działać w stu procentach poprawnie”.

Większość pozycji dokładnie opisano

Uwaga: Font Squirrel zbiera darmowe fonty z wielu źródeł, co oznacza, że niekiedy nie pobierzemy ich bezpośrednio z serwisu, lecz będziemy musieli udać się na innych serwis. Takie pozycje oznaczone są jako „offsite”.

Font Squirrel za darmo

Wszystkie funkcje serwisu dostępne są bez żadnych opłat. Twórcy zarabiają na reklamach, ale także na sprzedaży koszulek i innych gadżetów.

Podsumowanie

Wyszukiwanie fontów na Font Squirrel nie należy do najłatwiejszych, lecz mamy absolutną pewność, że otrzymamy propozycje, które są w całości darmowe do zastosowań komercyjnych.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)