fbpx

Świetne i darmowe narzędzie do zarządzania projektami, szczególnie w zespole.

Asana to sieciowa aplikacja służąca do organizowania, śledzenia postępów i zarządzania pracą, założona w 2008 roku przez dwóch weteranów z Facebooka. Dziś rozbudowany program, także z wersją mobilną, jest już wyceniany na 900 milionów dolarów.

W narzędziu możemy zaplanować dzień czy projekt tylko dla nas, lecz w ten sposób nie wykorzystamy nawet ułamka dostępnych możliwości. Wydaje się bowiem, że Asana rozwija pełnię możliwości, jeśli korzystamy z niej w zespole – mniejszym lub większym.

Opisywanie dostępnych opcji krok po roku zajęłoby kilkaset stron. Dość powiedzieć, że zalety oferowanych rozwiązań docenili tacy giganci, jak eBay, Uber czy IBM.

Zadania dla każdego

Podstawowe założenia obsługi i działania aplikacji są jednocześnie bardzo proste: tworzymy zestaw zadań, określamy datę końcową ich wykonania, ustalamy priorytet, a następnie przypisujemy osobę, która powinna dany cel zrealizować.

Możemy pozostawić zadania bez przypisania i dodać je tylko do „tablicy”, a zainteresowani członkowie zespołu sami wybiorą interesujące elementy projektu. Jeśli potrzebujemy więcej informacji i szczegółów, możemy skorzystać z forum dyskusyjnego lub zgłosić „zapotrzebowanie” na detale.

Po wykonaniu powierzonego zadania użytkownicy mogą efekt końcowy przypiąć do tablicy, jeśli jest to na przykład plik graficzny. Wśród dostępnych kolumn jest też podgląd wykonanych celów. Jeśli potrzebne są poprawki, możemy go po prostu przeciągnąć z powrotem do aktywnych zadań.

Jest też miejsce na pliki z dodatkowymi informacjami, takimi jak brief, wymagania techniczne czy archiwum rozmów z klientem.

Przykładowy projekt

Przydatną zakładką jest linia czasu, na której wyświetlone są wszystkie zadania, rozciągnięte na korespondującą liczbę dni. Za pomocą suwaków możemy w prosty sposób zmieniać zakładany czas wykonania i startu, szybko modyfikując plany całego projektu.

Asana za darmo

Wszystkie podstawowe funkcje aplikacji dostępne są za darmo, do 15 członków zespołu. Powyżej tego limitu jest już dość drogo – 10 dolarów za użytkownika miesięcznie, płatne z góry za cały rok.

Płatne opcje otwierają jednak całe mnóstwo nowych możliwości, w tym bardzo przydatną linię czasu, brak limitu rozmiaru zespołu, własne pola, kontrolę administratorską i tak dalej.

Podsumowanie

Rozbudowane narzędzie, które pozostaje przejrzyste i łatwe w obsłudze. Pełnię możliwości wykorzystamy przy pracy w zespole.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)