fbpx

Wygeneruj własny kalendarz.

Generator kalendarzy jest częścią popularnego serwisu TimeAndDate.com, oferującego mnóstwo przydatnych narzędzi związanych z datą, czasem i pogodą. Nazwa zdradza zastosowanie aplikacji – w kilka minut możemy stworzyć kalendarz, korzystając z szeregu dostępnych opcji.

Zaczynamy od podstawowych możliwości, czyli okresu: rok, miesiąc, tydzień lub dzień, w tym ostatnim przypadku z podziałem na godziny. Następnie pozostaje wpisać tytuł i wskazać czas startu. Dla przykładu, w przypadku kalendarza rocznego nie musimy zaczynać od stycznia.

Wszystkie potrzebne opcje na jednej stronie

Kluczowa jest lista rozwijana, w której wybieramy interesujący nas kraj. W odróżnieniu od serwisu Calendarpedia, opisywany generator kalendarzy jest świetnie przygotowany nie tylko pod kątem „czerwonych” świąt państwowych, ale potrafi wyświetlić także te trochę mniej znaczące wydarzenia, jak Dzień Ojca, Walentynki i tak dalej.

Lista opcji poniżej pozwala właśnie włączyć lub wyłączyć święta na naszym kalendarzu, a także dodać szereg innych informacji: fazy księżyca, zmiany czasu czy też przesilenie letnie i zimowe.

Na koniec pozostają funkcje bardziej techniczne: ogólny wygląd, język, rozmiar fontu, ustalenie pierwszego dnia tygodnia, a także ustawienia druku. Później wystarczy tylko pobrać plik PDF i cieszyć się wygenerowanym automatycznie plikiem.

Generator kalendarzy za darmo

Wszystkie funkcje aplikacji dostępne są za darmo.

Podsumowanie

Calendarpedia wygrywa, jeśli mowa o dostępnych opcjach wizualnych, ale Generator kalendarzy łatwiej się konfiguruje i – co najważniejsze – oferuje polskie święta.

Bonus: Kalendarz na 2020 do druku mojego projektu

A jeśli szukasz czegoś prostszego, to rzuć okiem na projekty poniżej. To wersja, którą zaprojektowałem samodzielnie i udostępniam ją całkowicie za darmo, w 3 wariantach.

generator kalendarzy na 2020
Pobierz 3 darmowe szablony kalendarza na 2020

Więcej szczegółów znajdziesz w tym wpisie na moim blogu: Minimalistyczny kalendarz na 2020 – pliki do druku za darmo


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)