fbpx

Strona, która pokazuje upływ czasu za pomocą 10-minutowych bloków.

Nietypowy pomysł na aplikację internetową: Blocklock pokazuje, ile czasu pozostało nam do końca dnia, co może być wybitnie stresujące – jeśli goni napięty termin – lub korzystne, jeśli chcemy zaplanować następne zadanie.

Za pomocą rozsuwanego menu po prawej stronie ustalamy godzinę, o której planujemy położyć się spać. Następnie Blocklock dzieli cały dostępny czas na dziesięciominutowe bloki, powoli odchodzące w przeszłość.

I to by było na tyle. W opcjach możemy jeszcze wyłączyć godzinę snu i obserwować po prostu cały dzień, włączyć ramki pomiędzy kwadratami oraz stale wyświetlać aktualną godzinę na ekranie.

Strona jest wyjątkowo prosta

Do czego to służy? W opinii niektórych specjalistów od produktywności, podzielenie dostępnych każdego dnia godzin na dziesięciominutowe bloki może znacznie usprawnić planowanie, ale także pomóc w ustalaniu lepszych priorytetów.

Znikające bloki symbolizują upływający czas. Brzmi dość filozoficznie, ale pozwala lepiej zastanowić się nad własnymi działaniami w czasie dnia. Przeglądanie śmiesznych piesków w internecie kosztowało nas dwa bloki, może lepiej byłoby przeznaczyć je na coś innego?

Bloclock za darmo

Wszystkie funkcje aplikacji dostępne są za darmo.

Podsumowanie

Interesujący eksperyment, który ma na celu zwiększenie produktywności. Szkoda, że wykorzystanych bloków nie można oznaczać etykietami, co jeszcze lepiej pomagałoby w planowaniu i analizowaniu wykorzystanego czasu.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)