fbpx

Aplikacja, która zlicza, w jaki sposób spędzamy czas przed komputerem.

Praca przed komputerem, zwłaszcza podłączonym do internetu, oferuje mnóstwo okazji na rozproszenie uwagi i utratę koncentracji. RescueTime chce pomóc. Aplikacja nie blokuje dostępu do sieci, lecz wyświetla dokładne informacje na temat tego, co i jak długo robimy na PC.

Jak to działa? Zasady są proste. Po zainstalowaniu program działa po cichu „w tle”, zliczając sekundy, minuty i godziny, które spędzamy w przeróżnych innych aplikacjach i na stronach internetowych. Pod koniec dnia – lub w dowolnym innym momencie – możemy przejrzeć dokładny raport.

To nie wszystko, ponieważ twórcy zadbali o kilka innych przydatnych możliwości. Jeśli zechcemy, RescueTime może pokazać powiadomienie po upływie określonego czasu. Dla przykładu, jeśli spędziliśmy już godzinę na Facebooku, a mamy ważny projekt do dokończenia, możemy uruchomić takie „oprzytomnienie”.

Jeśli o limitach czasowych mowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść o krok dalej i ustalić w opcjach, by po upływie tej godziny program automatycznie zablokował dostęp do wspomnianego Facebooka – lub dowolnej innej strony internetowej.

Ekran statystyk

Logowany w RescueTime czas możemy samodzielnie uruchamiać i zatrzymywać, by notować w ten sposób na przykład poszczególne bloki tematyczne w pracy. Po skończonym dniu możemy później podejrzeć, ile zajęły poszczególne czynności.

Inne możliwości to dodawanie czynności offline, takich jak rozmowy przez telefon, spotkania, czy nawet dojazd do pracy. Wszystko to przydaje się, ponieważ aplikacja na bieżąco przydziela nam punkty za produktywność, co ma dodatkowo motywować do działania.

RescueTime za darmo

Tylko najbardziej podstawowe funkcje aplikacji dostępne są za darmo. Powiadomienia, śledzenie czynności offline, czy blokowanie stron internetowych to już wersja Premium, dostępna za 72 dolary rocznie lub 9 dolarów miesięcznie.

Podsumowanie

Dobry sposób na śledzenie tego, jak spędzamy wolny czas. O ile oczywiście przeglądanie oraz analizowanie raportów i przypisywanie każdej minuty do określonych kategorii nie zajmie nam więcej czasu, niż sama praca.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)