fbpx

Aplikacja zbiera i ocenia kawiarnie z dostępem do internetu.

Co jest najważniejsze w pracy zdalnej? Oczywiście to, czy kawiarnia, w której siedzimy, oferuje kawę z Chemeksu – można zażartować. Caffio to serwis, który pozwala przeszukiwać Polskę właśnie pod kontem jakości lokali.

Strona oferuje zbiór kawiarni, uzupełnionych o oceny użytkowników w trzech głównych kategoriach, które służą także za podstawowe filtry. Otrzymujemy więc zbiór miejsc wygodnych do pracy, idealnych na spotkanie oraz po prostu z dobrą kawą.

Na początku warto sprecyzować wyszukiwanie do najbliższej okolicy, za pomocą mapy włączanej po prawej stronie ekranu lub po podzieleniu się informacją na temat lokalizacji – co przydaje się na urządzeniach mobilnych.

W rozwijanym panelu poniżej możemy następnie wybrać, jakie cechy lokalu są dla nas najważniejsze: wspomniany Chemex, Aeropress, french press czy drip to opcje dla miłośników kawy. Są też inne filtry, takie jak stojak na rowery, opcje wegańskie, miejsce dla dzieci, dostępny alkohol i tak dalej.

Gdy liczy się kawa

Do tego dochodzą filtry nieco bardziej przydatne z punktu widzenia jakości pracy, a więc prędkość wi-fi, dostępność gniazdek, natężenie dźwięków oraz subiektywna „atmosfera miejsca”.

Po kliknięciu w znacznik danej kawiarni możemy podejrzeć dodatkowe informacje, takie jak opis lokalu, zdjęcia, godziny otwarcie i komentarze. Prawie jak Google Maps, ale z większym naciskiem na kawę.

Caffio za darmo

Wszystkie funkcje aplikacji dostępne są za darmo. Jest też opcja premium za 49 złotych miesięcznie, ale przeznaczona dla właścicieli kawiarni, którzy chcą promować w serwisie swój biznes.

Podsumowanie

Świetna wyszukiwarka okolicznych kawiarni. Baza lokali mogłaby być większa, ale i tak otrzymujemy sporo informacji.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)