fbpx

Wirtualny notatnik stworzony z myślą o branży kreatywnej.

Zobacz na przykładzie, jak korzystam z Milanote:

Milanote to wirtualny notatnik, który łączy podstawowe funkcje Evernote z opcjami przypominającymi nieco narzędzia do tworzenie moodboardów. Aplikacja oferuje miejsce, w którym możemy zebrać pomysły i inspiracje związane z określonym tematem.

Zaczynamy od utworzenia projektu. Posługując się przykładem zaproponowanym w interaktywnym demie, może to być na przykład budowa domu. Otrzymujemy tablicę, na której możemy umieścić niemal wszystko, co tylko przypadnie nam do gustu.

Podstawowe opcje to tekst: dłuższe i krótsze notatki, z podstawowymi funkcjami edytowania i formatowania, takimi jak pogrubienie, nagłówki, italiki, listy, linki, kod, cytat, kolor, podkreślenie oraz przekreślenie. Powinno wystarczyć do większości zastosowań.

Projekt w jednym miejscu

Kolejne pole to link do strony internetowej. Milanote odwiedzi adres i umieści na tablicy logo odnośnika – możemy ustalić, czy chcemy je wyświetlać – i tworzony automatycznie opis. Kolejne możliwości do wstawienia do lista „to-do” oraz strzałka, jeśli chcemy na coś zwrócić uwagę.

Następna ikona – Board – to już bardziej rozbudowana możliwość, służąca do tworzenia zagnieżdżonych tablic. Te edytujemy w identyczny sposób, tworząc mapę zależności oraz szybkie bazy danych ze zdjęciami, referencjami, odnośnikami i czymkolwiek innym.

Na tablicę możemy „wrzucić” także dowolny obrazek oraz inny plik, korzystając z przycisku w menu po lewej lub po prostu przeciągając go na ekran. Przeciąganie do podstawa interfejsu Milanote, stosowane także do przemieszczania stworzonych już elementów i kreowania nowych.

Przykładowa tablica

Dobrym pomysłem jest zestaw szablonów do szybkiego włączenia. Możemy szybko utworzyć zarys moodboardu, briefu, kalendarza, strukturę zespołu i tak dalej.

Istotne są opcje eksportu. Naszą tablicę eksportować można w całości jako PDF lub PNG, lub przekształcić w zwykły dokument PDF, Word, Markdown i txt.

Milanote za darmo

Większość funkcji aplikacji dostępnych jest darmo. Ograniczenia to liczba elementów (maksymalnie sto notatek, zdjęć i linków) oraz plików (dziesięć). Limity znosi opłata w wysokości 120 dolarów rocznie.

Podsumowanie

Interesująca aplikacja do notatek i inspiracji. Oferuje mniej możliwości niż niektóre konkurencyjne usługi, ale dzięki temu Milanote jest szybsze i prostsze w obsłudze.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)