fbpx

Rozbudowane narzędzie do zapobiegania rozpraszaniu się.

Praca na komputerze potrafi rozpraszać. Kończymy ważny projekt, ale można przecież sprawdzić emaile, przejrzeć wiadomości, włączyć piosenkę na YouTube… Wkrótce okazuje się, że minęła godzina i nie zrobiliśmy nic produktywnego. Do akcji wkracza więc Cold Turkey.

Aplikacja przeznaczona na systemy operacyjne Windows i macOS integruje się z wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi, służąc właśnie jako strażnik do walki z rozpraszaniem.

Podstawową opcją jest blokowanie stron internetowych, co działa sprawnie na Chrome, Firefoksie, Operze oraz Safari (na macOS). Microsoft Edge jak zawsze musi się wyróżnić. Jak to działa? Bardzo prosto. Po odwiedzeniu strony, którą wskazaliśmy do blokowania, zobaczymy zamiast niej szary ekran z motywującym cytatem. Nieco pompatyczne, ale skuteczne podejście.

To tylko jedna z możliwości. Możemy stworzyć kilka list blokowanych strony, by wymieniać je w razie potrzeb, a nawet ustawić specjalne ramy czasowe, wewnątrz których Cold Turkey będzie blokował witryny.

Aplikacją zarządzamy w prostym menu

Jeśli o ograniczeniach czasowych mowa, to przy starcie programu wybieramy za każdym razem, jak długo ma potrwać „blok” naszej pracy – od 15 minut do 8 godzin. Program odpowiednio się dostosuje i zniesie limity w odpowiednim momencie.

Cold Turkey za darmo

Wersja premium oferuje kilka dodatkowych, interesujących opcji, takich jak blokowanie całego internetu lub tylko określonych podstron, planowanie i rozkładanie bloków z tygodniowym wyprzedzeniem oraz chronienie aplikacji hasłem.

Idąc dalej, w płatnej wersji Cold Turkey potrafi blokować nie tylko strony internetowe, ale także zainstalowane na komputerze programy, a nawet… unieruchomić cały komputer. Pełna wersja to jednorazowa opłata w wysokości 25 dolarów kanadyjskich.

Podsumowanie

Dość radykalne podejście do radzenia sobie z „przeszkadzajkami”. Cold Turkey nadaje się świetnie nie tylko jako pomoc w pracy, ale także jako narzędzie do kontroli rodzicielskiej.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)