fbpx

Rozbudowane narzędzie do zarządzania projektami.

IC Project to „najprawdopodobniej najlepsze narzędzie do zarządzania projektami w firmie” – jak zapewniają twórcy z kieleckiego studia nGroup. Aplikacja oferuje szereg narzędzi: od planowania, poprzez wykonanie, na fakturowaniu kończąc.

Jak na tak rozbudowany projekt przystało, opisywanie wszystkich możliwości nie ma większego sensu. Warto za to przyjrzeć się ogólnym cechom i charakterystyce. Projekty realizujemy głównie poprzez tworzenie planów oraz grup zadań, a następnie przypisywanie ich określonym osobom.

W trakcie prac w czytelnym układzie „kafelków” można ocenić stan realizacji i poniesione koszty projektu, jeśli do zadań przypiszemy dodatkowo dedykowany budżet. Cele do realizacji bazują na popularnym systemie kart kanban.

Przejrzysty pogląd projektu

Zadania podzielono na dwie grupy: zadania dla użytkownika oraz zadania, które przypisaliśmy innym. W ten sposób można szybko zorientować się, kiedy kończą się nasze terminy, które cele są najpilniejsze, jak radzą sobie pracownicy i tak dalej.

IC Project to także wbudowany kalendarz, który pozwala tworzyć wydarzenia oraz spotkania. W tym miejscu możemy nie tylko podejrzeć terminy wykonywanych zadań, ale także zaplanować na przykład spotkanie, po prostu wybierając innych użytkowników z listy. Do tego pełna integracja z Google Calendar czy iCal.

Aplikacja „jest doskonałym narzędziem do prowadzenia monitoringu i kontroli projektów, a w przypadku małych i średnich firm sprawdzi się znakomicie jako narzędzie kontroli całej firmy” – czytamy w opisie. Ekran „zasobów” pomoże więc sprawdzić wykonanie założonych budżetów, a także generować raporty miesięczne, kwartalne i roczne.

IC Project pozwala planować nie tylko określone zadania, ale także użycie zasobów ludzkich, maszyn, towarów lub materiałów, z rejestracją czasu pracy pracowników przy użyciu zegara włącznie.

Zadań nie brakuje

A to jeszcze nie wszystko. Polska aplikacja oferuje każdemu użytkownikowi własną stronę główną, na której możemy dodać szereg wybranych widgetów. Jest też moduł służący do zarządzania urlopami, wbudowany komunikator z załącznikami i rozmowami grupowymi, czy też CRM do wspierania kontaktów z klientami.

IC Project za darmo

Podstawowe funkcje aplikacji dostępna są za darmo. Opłata w wysokości 49 euro miesięcznie to większy dysk dla zespołu (5 GB), większy limit użytkowników (10) czy możliwość fakturowania.

Podsumowanie

Twórcy IC Project reklamują swoją aplikację jako połączenie Asany, Jiry, Basecamp, CRM i Slacka. Brzmi ambitnie, ale wydaje się, że nie ma w tym zbyt dużej przesady. To naprawdę rozbudowane narzędzie.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)