fbpx

Narzędzie do tworzenia map myśli.

Mapa myśli to popularny sposób zapisywania informacji, pomagający rozłożyć dane na czynniki pierwsze oraz – podobno – aktywować synergiczną współpracę obu półkul mózgowych. W tworzeniu takich nietypowych „grafów” pomaga właśnie serwis Coggle.

Po zalogowaniu się i wypełnieniu krótkiej ankiety przechodzimy wprost do kreatora. Teraz pozostaje już tylko stworzyć nasze drzewo myśli, samotnie lub wraz z zapraszanymi współpracownikami.

Uwaga: twórcy uznali dość nietypowo, że jedynym sposobem na zalogowanie się do ich serwisu będzie konto Google.

Obsługa Coggle jest prosta, a wszystkie potrzebne informacje wyświetla menu pomocy w rogu ekranu. Tworząc kolejne rozgałęzienia możemy je powiększać i zmniejszać, symbolizując ich znaczenie. Są też podstawowe opcje edycji, w postaci pogrubienia i pochylenia tekstu.

Mapa myśli może być ładna

Dużo więcej opcji zapewnia system formatowania Markdown, w pełni obsługiwany przez opisywaną aplikację. Jeśli jednak sam tekst nie wystarcza, możemy błyskawicznie dodać obrazek lub skorzystać z wbudowanego, bogatego zestawu ikon.

W dowolnej chwili możemy przejść na pełny ekran, by zaprezentować stworzoną mapę, podzielić się odnośnikiem lub po prostu zapisać ją na dysk, w formacie PDF lub PNG, ale także jako .mm, do zastosowania w programie FreeMind.

Coggle za darmo

Podstawowe funkcje serwisu dostępne są za darmo. Opłata na poziomie 5 dolarów miesięcznie lub 50 dol. rocznie to zniesienie limitu trzech prywatnych diagramów, łączenie gałęzi, kilka punktów startowych i kilka innych dodatkowych opcji.

Podsumowanie

Idealne narzędzie dla zwolenników konceptu map myśli, z wszystkimi potrzebnymi opcjami zebranymi w przejrzystym edytorze.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)