fbpx

Rozmiary ekranów najpopularniejszych urządzeń zebrane w jednym miejscu.

Screen Sizes ma jedno założenie, które spełnia z wyjątkową precyzją – to baza danych na temat ekranów przeróżnych urządzeń. Ustalenie odpowiedniej liczby pikseli w pionie i w poziomie powinno pomóc przy projektowaniu i testowaniu stron oraz aplikacji.

Informacje zebrano w kolumny: system operacyjny, rozmiar przekątnej ekranu w calach oraz centymetrach, szerokość i wysokość w pikselach, liczba pikseli na cal, „gęstość” pikseli, format obrazu oraz popularność. Możemy dowolnie włączać i wyłączać kolumny według upodobań.

Przyciski na górze serwisu pozwalają aktywować wyszukiwarkę tekstową do filtrowania według nazw i producentów, lub też skupić się na jednej kategorii produktu. Dostępne opcje w tym ostatnim zakresie to smartfony, tablety oraz klasyczne monitory desktopowe.

Strona jest wyjątkowo prosta

I to by było na tyle! Screen Sizes dobitnie udowadnia, że jeśli chcemy przygotować osobne wsparcie dla wszystkich urządzeń, zapewne nie starczy życia na dokończenie projektu. To także pokazuje, jak przydatne jest responsywne projektowanie wyglądu stron i aplikacji.

Screen Sizes za darmo

Wszystkie funkcje bazy danych dostępne są za darmo.

Podsumowanie

Baza danych na temat urządzeń jest przydatna, ale – niestety – coraz bardziej przeterminowana. Twórcy nie aktualizują już listy i wydaje się, że stanęli gdzieś w 2016 roku, na etapie iPhone’a 7 (choć jest na przykład Samsung Galaxy S8+).


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)