fbpx

Poznaj opinię na dowolny temat dzięki pięknym i nowoczesnym formularzom.

Narzędzie przygotowane przez startup z Barcelony pozwala generować szybkie, ładne i angażujące ankiety. Dzięki przygotowanym w ten sposób formularzom możemy sprawnie zebrać opinie na temat naszych usług, pomysłów czy projektów.

Hiszpańska firma ma już ugruntowaną pozycję na rynku, a wśród klientów znaleźć można między innymi Apple, Airbnb oraz Nike. Imponująca lista potwierdza, że mamy do czynienia z poważną działalnością – to ważne, ponieważ tylko podstawowe elementy dostępne są za darmo

Bardzo ważnym – jeśli nie najważniejszym – aspektem Typeform jest fakt, że wygenerowane ankiety możemy rozprowadzać nie tylko poprzez unikatowy link, lecz także zamieszczać bezpośrednio na stronie.

Edytor jest prosty i przejrzysty

W ten sposób błyskawicznie stworzymy atrakcyjne wizualnie i działające sprawnie formularze kontaktowe i – na przykład – zbierzemy opinie klientów, ale także przygotujemy prosty quiz czy nawet mały sklep internetowy, w którym kupujący krok po kroku konfiguruje produkt.

Działanie Typeform polega właśnie na systemie „krok po kroku”. Aktywne zawsze jest tylko jedno pytanie ankiety czy opcja wyboru, co wydatnie pomaga w podtrzymaniu zaangażowania użytkownika, który nie zniechęci się widokiem długiej listy pól do wypełnienia.

Tworzenie ankiet ułatwia przejrzysty i prosty w obsłudze edytor, w którym błyskawicznie tworzymy kolejne pozycje na bazie gotowych elementów, określanych jako „bloki”. Tych jest mnóstwo: pole wielokrotnego wyboru, krótkie i dłuższe pola tekstowe, wskazywanie obrazków, ocenianie w skali liczbowej czy na bazie ikon, lista rozwijana, a także bardziej skomplikowane: kalendarz, płatności, a nawet ładowanie plików.

Jest też wsparcie dla wideo, GIF-ów i gotowe schematy kolorystyczne. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępna jest prosta logika, czyli możliwość „zaprogramowania” naszej ankiety, by pomijać i przeskakiwać pomiędzy blokami w zależności od rejestrowanych odpowiedzi.

Prosty quiz stworzymy w kilka minut

Podpowiedź: Typeform oferuje mnóstwo gotowych formuł, które wystarczy dostosować do własnych potrzeb – nie musimy zaczynać od zera. Opcji jest mnóstwo: od podstawowych opinii użytkowników, przez generator przepisów kulinarnych, na powieści paragrafowej kończąc.

Typeform za darmo

Bezpłatny plan obejmuje sto odpowiedzi miesięcznie, w ankiecie liczącej maksymalnie dziesięć pól. To mało, ale z powodzeniem wystarczy na przykład na formularz kontaktowy na prywatnym blogu.

Jeśli chcemy pozbyć się limitów, musimy opłacić abonament w wysokości 25 euro miesięcznie. Dzięki temu odblokujemy też dodatkowe opcje edytora, jak kalkulator i wspomniane „skoki” logiczne.

Najdroższy abonament to całe 59 euro miesięcznie. To już oferta dla dużych serwisów, z 4 GB pamięci na pliki ładowane przez użytkowników, priorytetowa obsługa techniczna i możliwość usunięcia logo Typeform z ankiet.

Podsumowanie

Typeform to narzędzie wyjątkowo efektywne, jeśli mowa o sprawności działania, zakresie dostępnych opcji i przystępności edytora. Jest też efektowne: ankiety są ładne, dopracowane i płynne. Darmowe opcje są ograniczone, ale pozwalają na przykład w kilka minut pozbyć się problemu tworzenia formularza kontaktowego dla naszej strony.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)