fbpx

Sprawdź jak „mocna” jest Twoja strona.

Website Grader to narzędzie, które pozwala błyskawicznie sprawdzić teoretyczną „moc” naszej strony na podstawie kilku podstawowych charakterystyk. Oceniane są cztery obszary: ogólna szybkość działania, jakość wersji mobilnej, zastosowane techniki SEO oraz bezpieczeństwo.

Narzędzie wita użytkowników prostym i przejrzystym ekranem startowym, z rubrykami na link do badanej strony oraz adres email. Nikt nie powinien mieć większych problemów z obsługą.

Podpowiedź: jeśli obawiamy się spamu w skrzynce pocztowej, możemy podać sam link do strony. Website Grader nie komunikuje tego wprost, lecz nie obrazi się, jeśli pominiemy adres email.

Uwaga: narzędzie ma problemy z oceną niektórych stron, zwłaszcza tych mniejszych i mniej popularnych. Jeśli po wpisaniu adresu zobaczymy błąd, warto się nie zniechęcać i próbować ponownie.

Ta strona jest dobra, ale to już wiecie

Po wpisaniu adresu, Website Grader „za kulisami” dokładnie analizuje kod naszej strony, oceniając między innymi, ile plików musi pobrać użytkownik, prędkość renderowania danych oraz liczbę zapytań HTTP.

Narzędzie mogłoby postarać się lepiej, jeśli mowa o badaniu wersji mobilnej strony. Przeglądanie internetu na smartfonach czy tabletach już od dawna dominuje nad klasycznymi desktopami, lecz Website Grader pokaże nam jedynie podstawowe informacje na temat trybów wyświetlania naszej strony. Tutaj także przydałyby się szczegółowe dane na temat prędkości działania i skryptów.

W kwestii SEO dowiemy się, czy dobrze formatujemy tytuły oraz opisy wyświetlane w wyszukiwarce.

Ostatnia kategoria – bezpieczeństwo – to ponownie znaczne uproszczenie, ponieważ Website Grader ocenia jedynie, czy posiadamy aktywny certyfikat SSL.

Mobilny ideał?

Na samym końcu podsumowania możemy sprawdzić kilka porad i wskazówek, które powinny pomóc w uzyskaniu lepszego wyniku w przyszłości.

Uwaga: narzędzie ma problemy z poprawnym rozpoznaniem i oceną niektórych elementów, zwłaszcza wyświetlaniem treści „above the fold”. Co więcej, nawet skromną animację CSS traktuje jako blokowanie zawartości.

Website Grader za darmo

Wszystkie elementy aplikacji dostępne są bez żadnych opłat.

Podsumowanie

Website Grader udziela przydatnych informacji na temat prędkości działania naszej strony i SEO, lecz zostawia niedopowiedzenia w kwestii urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwa. Zanim zajmiemy się modyfikowaniem kodu, warto także dokładnie przeanalizować, czy oferowane podpowiedzi są faktycznie wartościowe.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)