fbpx

Minimalistyczny edytor tekstu.

ZenPen to prosty edytor tekstu, poświęcony tylko i wyłącznie pisaniu – bez zbędnych ozdobników i funkcji, z opcjami formatowania ograniczonymi do minimum.

Strona główna aplikacji to okno edytora. Za pomocą ikon po lewej stronie możemy skorzystać z kilku dodatkowych funkcji, jak możliwość włączenia trybu pełnoekranowego oraz czarne lub białe tło.

Możemy również wskazać, ile słów zamierzamy napisać, a przesuwający się pasek po prawej stronie ekranu na bieżąco wskaże, jak daleko od celu jesteśmy.

Jest też tryb nocny

Poza tym otrzymujemy kompletny minimalizm: tytuł oraz właściwą treść. Opcje formatowania ograniczone do minimum, ponieważ możemy wyłącznie pogrubiać i pochylać tekst, a także wstawiać linki i wyróżniać cytaty.

Po zakończeniu pisania wystarczy skorzystać z funkcji eksportu. Dostępne są trzy formaty: Markdown, HTML oraz zwykły tekst.

Właśnie przy przenoszeniu teksty poza przeglądarkę ujawnia się główny problem ZenPen, ponieważ bez względu na wybraną opcję otrzymujemy plik z mnóstwem zbędnego kodu. Trzeba będzie nieco się napracować, by doszlifować przygotowaną treść.

Write.as za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat.

Podsumowanie

Jeśli szukamy prostego edytora dostępnego w przeglądarce, ZenPen nada się idealnie, choć opcja eksportu powinna działać lepiej.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)