fbpx

Narzędzie, w którym samodzielnie złożymy książkę.

Liczne dostępne w sieci narzędzia sprawiają, że publikacja książek stała się obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek. Jedną z popularnych opcji jest Reedsy, gdzie błyskawicznie przygotujemy pliki potrzebne do stworzenia ebooka, a nawet napiszemy całą publikację w przeglądarce.

To właśnie kluczowa cecha wyróżniająca aplikację na tle konkurencji. W odróżnieniu do Papeair, gdzie możemy szybko przekształcić plik Word w ebooka, Reedsy to dużo bardziej rozbudowane narzędzie, z szerszymi opcjami edycji.

Jednocześnie aplikacja wymaga więcej pracy od użytkownika. Papeair świetnie radzi sobie z automatycznym formatowaniem i wykrywaniem rozdziałów, podczas gdy Reedsy oczekuje raczej, że napiszemy całą książkę w przeglądarce internetowej.

Pisanie książki w przeglądarce? Dlaczego nie.

Możemy oczywiście wkleić tekst, lecz oznacza to, że później czeka nas sporo edytowania. Szczególnie, jeśli materiał źródłowy obfituje w listy, tabele i inne obiekty, które nie są zwykłą prozą.

Reedsy oferuje rozbudowany zestaw opcji. Wystarczy wymienić sekcję przednią, gdzie dodać można nie tylko literacki pseudonim, ale także numer edycji, rok publikacji, numery ISBN, nazwę i logo wydawcy, czy też szczegóły na temat praw autorskich.

Po napisaniu książki przejść można do eksportu. Zaletą aplikacji jest wsparcie nie tylko dla ebookowych formatów Epub oraz Mobi, ale także darmowy dostęp do konwersji PDF.

Inne dostępne opcje to oczywiście możliwość dodania okładki, choć brakuje opcji automatycznego generowania podstawowych wersji, na wzór Papeair. Możemy za to zmienić format publikacji, a następnie wskazać jeden z trzech krojów czcionki, po czym pobrać efekt końcowy.

Opcji wyglądu nie ma zbyt wiele

Uwaga: Reedsy jest stale rozwijane i aktualizowane o kolejne funkcje, więc często zdarza się, że opcja eksportowania jest niedostępna z powodu „konserwacji”. Jeśli zobaczymy błąd o takiej treści, warto spróbować ponownie później.

Reedsy za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne bez żadnych opłat. W wielu miejscach możemy za to skorzystać z przycisków umożliwiających wynajęcie procesjonalnej pomocy czy drukarni.

Podsumowanie

Reedsy to świetne narzędzie do przygotowania własnej publikacji. Obecnie na pewno brakuje jednak opcji importowania plików tekstowych.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)