fbpx

Sprawdź jak angażujący jest Twój nagłówek.

Odpowiedni tytuł to klucz. Musi przykuć uwagę, zachęcić do kliknięcia, przekazać podstawowe fakty, nie być zbyć długi… Jak widać, stworzenie odpowiedniego tytułu to bardzo trudne zadanie. Z pomocą przychodzi aplikacja Sharethrough, ale czy to faktycznie pożyteczne narzędzie?

To zależy od naszego podejścia do treści w internecie. Jeśli chcemy, by każdy z naszych artykułów wyglądał jak plotkarskie wieści rodem z serwisów pokroju BuzzFeed, Sharethrough na pewno bardzo się przyda. Jeśli jednak chcemy czegoś bardziej wartościowego, raczej nie mamy tu czego szukać.

Uwaga: aplikacja pokazuje pełnię możliwości wyłącznie w przypadku tytułów w języku angielskim.

W celu przetestowania narzędzia udaliśmy się właśnie na BuzzFeed, skąd zaczerpnęliśmy nagłówek „The Killing Of A Gay California Teen By His Former Classmate Was A Hate Crime, Authorities Say”, który bardzo spodobał się narzędziu, osiągając 83 punkty.

„Interesujący tytuł artykułu” to mało interesujący tytuł

Dlaczego? Ponieważ jest długi (Sharethrough uważa, że im więcej, tym lepiej), odpowiednio brutalny („Złe wieści się sprzedają!” – głosi podpowiedź), zawiera odniesienia do ludzkiego ciała (chodzi chyba o słowo „Gay”) oraz inne mocne zwroty (zapewne „Hate Crime”).

Taki przykład idealnie pokazuje, jakie nagłówki premiuje Sharethrough. Po wklejeniu powyższego tekstu aplikacja wymieniła jeszcze kilka minusów. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby nasz tytuł zawierał nazwę marki, słowa ostrzegawcze (jak „alarm” i „uwaga”), a także nazwisko celebryty (choć algorytm nie wykrywa na przykład, gdy piszemy o Trumpie).

Twórcy narzędzia chwalą się, że ich rozwiązanie bazuje na badaniach naukowych i bierze pod uwagę ponad trzysta zmiennych, co ma pomóc w idealnym wykryciu zainteresowania.

Sharethrough za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat.

Podsumowanie

Sharethrough, szczególnie dla autorów posługujących się językiem polskim, jest nie tyle użytecznym narzędziem, co wskazaniem uwagi na smutne praktyki, jakie zadomowiły się w internetowym dziennikarstwie.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)