fbpx

Jeśli przerwiesz pisanie, stracisz całą treść.

The Most Dangerous Writing App stawia na całkiem interesujący pomysł. Aplikacja udostępnia prosty edytor tekstu, lecz jeśli tylko przerwiemy pisanie na więcej niż pięć sekund, cała treść bezpowrotnie znika z ekranu.

Przed przystąpieniem do zabawy możemy wybrać kilka opcji, takich jak górna granica czasowa naszej sesji lub – alternatywnie – liczba słów, jakie zamierzamy napisać. Jest też dodatkowy tryb „hardcore”, w którym wpisane już słowa są zasłonięte i nieczytelne.

Uwaga: aplikacja obsługuje polskie litery, lecz nie wyświetla ich w trybie „hardcore”, co może nieco utrudnić pracę. Warto pamiętać, że wszystkie znaki będą jednak widoczne w końcowym tekście.

Nic nie zwiastuje niebezpieczeństwa

Wydaje się, że takie podejście do pisania to tylko eksperyment lub mało interesująca ciekawostka, lecz jest wprost przeciwnie. The Most Dangerous Writing App może mieć całkiem praktyczne zastosowania, a najlepiej wyjaśniają to sami twórcy:

Aplikacja „została zaprojektowana po to, by stłumić chęć ciągłego poprawiania i sprawić, by słowa po prostu płynęły” – czytamy w opisie. Jeśli mamy problemy z koncentracją, TMDWA może pomóc, ponieważ po prostu zmusza do ukończenia tekstu o wybranej długości.

Efekty pracy możemy pobrać na dysk lub po prostu skopiować, lecz dopiero po osiągnięciu założonej przed startem pisania granicy czasowej lub w liczbie słów.

The Most Dangerous Writing App za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat, tak samo jak kod źródłowy aplikacji.

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka korzystanie z The Most Dangerous Writing App to tylko zabawa, lecz aplikacja ma praktyczne zastosowania – o ile jesteśmy gotowi na ryzyko.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)