fbpx

Narzędzie, które pomaga zaprojektować własnego ebooka.

Przygotowanie własnego ebooka może wydawać się trudnym i pracochłonnym zadaniem, choćby ze względu na mnogość formatów. Z pomocą przychodzi narzędzie Papeait, które pomaga stworzyć gotową elektroniczną publikację w kilka minut.

Potrzebny jest jedynie tekst, przygotowany w programie Word, a więc z rozszerzeniem DOC. Należy zadbać o odpowiednie formatowanie, lecz wymagania nie są duże – wystarczy pamiętać, by oznaczyć początek każdego rozdziału odpowiednim nagłówkiem.

Następnie Papeair pozwala wybrać jedną z kilkunastu wersji graficznych. Wszystkie są dopracowane i bardzo ładne. Można mieć pewność, że nasz ebook będzie wyglądał jak profesjonalna publikacja.

Następny krok to okładka. Możemy wybrać własny plik, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie wybrać jeden z gotowych szablonów, przygotowanych przez twórców aplikacji.

Ebook gotowy w kilka minut

Uwaga: w przypadku okładki najlepiej przygotować własny plik graficzny, ponieważ automatyczny generator nie radzi sobie z polskimi znakami diakrytycznymi.

Algorytm zastosowany przez Papeair jest na tyle rozbudowany, że nawet w przypadku niepoprawnego sformatowania tekstu w Wordzie możemy potem wskazać alternatywną metodę dla automatycznego wykrywania rozdziałów, choćby na bazie pogrubionego tekstu.

Następna faza przygotowywania ebooka obejmuje wprowadzenie dodatkowych informacji, takich jak autor, gatunek, tytuł, edytor, autor okładki, a nawet numer ISBN, o ile takim dysponujemy.

Co więcej, Papeair pomoże w automatycznym wstawieniu dodatkowych stron. Jest więc miejsce na dedykację, spis treści, przedmowę, czy życiorys autora.

Papeair zapewnia kilka styli do wyboru

I to wszystko! Wystarczy już tylko pobrać wygenerowany automatycznie ebook w formacie Epub lub Mobi. Jeśli zechcemy, możemy dowolnie edytować wszystkie wymienione wyżej opcje.

Papeair świetnie radzi sobie z wszystkim, co może znaleźć się w naszym tekście. Odpowiednie i spójne formatowanie otrzymają pogrubienia i italiki, obrazki, przypisy, linki, tabele i listy.

Papeair za darmo

Wszystkie funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat. Jeśli jednak chcemy, by naszą książką zajął się nie algorytm, lecz profesjonalny projektant, możemy skorzystać z kilku płatnych opcji, zaczynających się od 99 dolarów (ok. 365 zł).

Podsumowanie

Papeair to świetne narzędzie, w kilka minut pozwalające przygotować ebook gotowy do publikacji. Zaskakujące, że tak przydatna i rozbudowana aplikacja dostępna jest w całości za darmo. Brakuje tylko eksportu do PDF.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)