fbpx

Najlepszy edytor tekstu, jaki znam.

Bear to rozbudowany edytor tekstu, nadający się świetnie do krótkich notatek i przypomnień oraz do dłuższych tekstów. Wyróżnia się wyglądem i w podstawowej wersji dostępny jest za darmo, choć wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS.

Integracja z oprogramowaniem Apple pozwala kontynuować pracę na dowolnym urządzeniu tego producenta, z płynnym transferem pomiędzy iPhone’ami, iPadami oraz komputerami Mac. Tekst można oczywiście skopiować także do innych edytorów, jak Word czy Evernote.

Łączenie notek za pomocą linków pozwala tworzyć bardziej skomplikowane zależności. Pod tym względem Bear może konkurować nawet z oprogramowaniem do tworzenia zadań w rodzaju Jira – oczywiście, przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Dla każdego (urządzenia) coś miłego

Dużą zaletą Bear jest integracja popularnego języka znaczników Markdown, za pomocą którego możemy błyskawicznie wprowadzać zmiany w tekście – bez odrywania dłoni od klawiatury w poszukiwaniu myszki czy zapamiętywania skrótów klawiszowych.

Dla przykładu, fragment tekstu, który chcemy pogrubić wystarczy umieścić pomiędzy dwoma symbolami *. W podobny sposób możemy nawet wstawić checkboxy, by – na przykład – w kilka minut przygotować interaktywną listę zakupów, którą wyświetlimy w sklepie na ekranie telefonu.

Na pierwszy rzut oka Bear jest więc prostym i przejrzystym edytorem tekstu, który nie stara się konkurować z Wordem pod względem liczby dostępnych funkcji. Nie znaczy to jednak, że brakuje ciekawostek.

Wśród interesujących pomysłów wymienić można między innymi wsparcie dla Apple Watch, gdzie notki po prostu dyktujemy. Jest też oczywiście sprawdzanie pisowni, automatyczne kompletowanie słów, integracja z wszystkimi popularnymi przeglądarkami i tak dalej.

Wszyscy lubią misie

Wygląd ma dla twórców Bear duże znaczenie. W darmowej wersji mamy dostęp do dwóch podstawowych skórek, ale płatna wersja to już jedenaście kolejnych możliwości kolorystycznych.

Bear za darmo

Podstawowa wersja programu dostępna jest w całości za darmo. Edycja Pro kosztuje 1,49 dolara (ok. 5,50 zł) za miesiąc lub 14,99 dol. (ok. 55 zł) za rok z góry.

Co otrzymujemy po uiszczeniu opłaty? Najważniejszą opcją dostępną tylko dla posiadaczy wersji Pro jest możliwość synchronizowania treści pomiędzy różnymi urządzeniami. Do tego wspomniane wyżej skórki oraz eksportowanie do innych programów.

Podsumowanie

Bear to jeden z najlepszych edytorów tekstu dostępnych na rynku, jeśli oczywiście mowa o urządzeniach Apple. Program jest szybki, piękny, efektywny i przystępny.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)