fbpx

Prosta platforma blogowa.

Write.as to kolejna prosta platforma blogowa, koncentrująca się głównie na wyświetlaniu napisanego przez nas tekstu – bez zbędnych ozdobników i mnóstwa opcji, z których i tak nigdy nie korzystamy.

„Eliminujemy powiadomienia, transmisje, polubienia i komentarze, byś mógł skoncentrować się na Twoich słowach. Ciesz się czystą głową i piękną, prostą przestrzenią do spisania swoich przemyśleń” – reklamują sami twórcy, idealnie oddając ideę stojącą za write.as.

Oczywiście, aplikacja oferuje podstawowe opcje formatowania, takie jak pogrubianie i italiki. Możemy tworzyć listy punktowe i numerowane, wstawiać linki oraz obrazki – cały pakiet podstawowych funkcji znanych z edytorów.

Pewnym problemem jest fakt, że wszelkie formatowanie tworzymy za mocą języka znaczników Markdown, gdzie – dla przykładu – chęć stworzenia nagłówka w rozmiarze H1 musimy poprzedzić symbolem „#”, a tekst, który zamierzamy pogrubić, musimy objąć w znaczki „**”.

Gdyby tylko uprościć formatowanie…

Problem polega na tym, że efekty formatowania zobaczymy dopiero po opublikowaniu wpisu. Później możemy oczywiście wrócić do edycji i wprowadzić dowolne modyfikacje i zmiany w formatowaniu, lecz takie przechodzenie „tam i z powrotem” jest zbędną komplikacją.

W pracy pomaga dostęp do szeregu aplikacji, pozwalających przenieść write.as poza przeglądarkę. Twórcy przygotowali integrację z mobilnymi systemami operacyjnymi iOS 8+ oraz Android 2.3+, lecz pisać można nawet bezpośrednio z poziomu wiersza poleceń.

Write.as za darmo

Podstawowe funkcje narzędzia dostępne są bez żadnych opłat, lecz z pewnym ograniczeniami, jak maksymalna długość posta na poziomie 50 tysięcy znaków.

Za skromną opłatę 1 dolara miesięcznie możemy założyć maksymalnie trzy blogi, pisać teksty o maksymalnej długości 100 tysięcy znaków, podpiąć własną domenę czy przenosić wpisy pomiędzy blogami.

Przy abonamencie 4 dolarów miesięcznie możemy już pisać ogromne wpisy o długości 500 tysięcy znaków (to około 100 tys. słów), a do tego jest jeszcze darmowy hosting na zdjęcia, rozbudowane statystyki odwiedzin, zabezpieczanie bloga hasłem czy modyfikowanie kodu CSS.

Podsumowanie

Write.as oferuje złoty środek między kompletną prostotą, oferowaną choćby przez absolutnie minimalistyczną platformę Telegraph, a dużo bardziej zaawansowanymi propozycjami, takimi jak WordPress.


Pomóż nam znaleźć wartościowe materiały!

Newsletter

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

O mnie

Zebrałem ponad 150 narzędzi przydatnych w kreatywnej pracy.

ZAMKNIJ

Darmowy ebook!

POBIERZ

Zapisz się do newslettera, w prezencie wyślę Ci darmowego ebooka z 39 sposobami na lepsze pomysły, decyzje i rozwój.

ZAMKNIJ

Dziękuję!

Sprawdź maila :)