Szukasz nowych klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Szukasz nowych klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Sprawdź
Marketing

Zgarnij moją publikację i weź udział w akcji charytatywnej

Ruszyła charytatywna zbiórka pieniędzy, w ramach której w zamian za pomoc finansową możesz otrzymać drukowaną publikację mojego autorstwa. Poniżej opowiadam skąd wziął się ten pomysł, czego dotyczy publikacja i jak możesz ją dostać.


 

Jeśli śledzisz tego bloga, wiesz pewnie, że lubię pomagać w kreatywnej pracy. Od zawsze marzyłem żeby oprócz pomocy, która ma charakter biznesowy, pomagać także charytatywnie. Wpadłem na pomysł wydrukowania poradnika i zorganizowania przy tej okazji zbiórki dla najbardziej potrzebujących. Osoby, które na zbiórkę przeznaczą minimum 30 zł, otrzymają w ramach podziękowania egzemplarz poradnika.

O wszystkim opowiadam też w skrócie w tym filmie:

Partnerzy

Samemu nie udałoby mi się wszystkiego przygotować. Potrzebowałem solidnych partnerów, którzy pomogą mi chociażby w druku i projekcie graficznym. Po długich poszukiwaniach, udało mi się znaleźć osoby, z którymi znaleźliśmy wspólny język, i które naprawdę chciały pomóc.

Ten projekt nie udałby się bez wsparcia:

  • Drukarni Internetowej Chroma – która bezpłatnie wyprodukowała 1000 sztuk poradnika i odpowiadać będzie także za wysyłkę całego nakładu.
  • Studia Less – którego projektantki włożyły mnóstwo pracy i wysiłku, by ta publikacja cieszyła również oczy. Zadbały o całą oprawę graficzną.

Czego dotyczy publikacja?

Budowanie marki kojarzy się głównie z biznesem, jednak warto spojrzeć na ten temat trochę szerzej. Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia tworzy markę – zakładamy zespoły muzyczne, koła naukowe czy np. stowarzyszenia. Dla tego wszystkiego potrzebujemy nazwy, logo, przyda się także identyfikacja wizualna, czy np. strona internetowa. Problemy zaczynają się wtedy, gdy brakuje nam w tym zakresie specjalistycznej wiedzy.

Publikacja, którą stowrzyłem odpowiada na te potrzeby. Nazwałem ją „Narodziny Marki”.

W środku umieściłem esencję najbardziej wartościowych treści z mojego bloga. Cały materiał odpowiednio przeredagowałem i uzupełniłem, żeby wszystko stanowiło spójną i przystępną całość. To pigułka wiedzy, pełna przydatnych narzędzi, opisująca krok po kroku jakie etapy warto przejść i na co zwrócić uwagę.

Co jest w środku?

Całość materiału to około 80 stron, podzielonych na pięć rozdziałów, które po kolei przeprowadzą Was przez proces tworzenia nowej marki. W pierwszej części znajdziecie wskazówki na temat tego, jak opracować plan i strategię, które będą fundamentem dalszych działań. Rozdział drugi opowiada o tworzeniu nazwy, trzeci i czwarty dotyczą tworzenia logo oraz identyfikacji wizualnej. Wszystko spina rozdział piąty, który opowiada o stronie internetowej, będącej dopełnieniem całego procesu.

Jak chcę pomagać?

Obok celu edukacyjnego, ważniejsza ma być pomoc finansowa.

Wszystkie pieniądze z tej zbiórki przekażę na konto Akademii Przyszłości. To fundacja, która wspiera dzieciaki z trudnych rodzin, mające z różnych względów gorszy start: funduje dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, wspiera w edukacji, rozwija ich potencjał.

Jak możesz pomóc?

Naszą zbiórkę możesz wesprzeć dowolną kwotą na specjalnie przygotowanej do tego celu podstronie serwisu pomagam.pl.

Będziemy też bardzo wdzięczni za podanie dalej informacji o całej akcji. Na koniec zbiórki, pieniądze trafią bezpośrednio na konto fundacji Akademia Przyszłości.

Jak możesz otrzymać publikację?

Wszystkie osoby, które udzielą pomocy w wysokości minimum 30 zł otrzymają w ramach podziękowań jeden egzemplarz publikacji „Narodziny Marki”.

Jak wygląda proces zamówienia publikacji?

Sposób jest prosty:

  1. Poprzez zbiórkę w serwisie pomagam.pl przelej pieniądze na naszą akcję. Pamiętaj, żeby założyć tam swoje konto.
  2. Jeśli kwota Twojej pomocy przekroczy 30 zł otrzymasz od nas w wiadomości prywatnej w serwisie pomagam.pl specjalne podziękowanie wraz z adresem e-mail, na który możesz podesłać swoje dane do przesyłki. UWAGA: podziękowanie wysyłane jest przez nas ręcznie, a nie automatycznie dlatego może to chwilę zająć, nawet do kilkudziesięciu godzin. Prosimy o cierpliwość. ;)
  3. Po zakończeniu zbiórki, wszystkie adresy przekazane zostaną Drukarni Internetowej Chroma, która przeprowadzi wysyłkę materiałów.

I tyle. :) Zapraszam na stronę zbiórki.

Kto pokrywa koszty przesyłki?

Koszt przesyłki jednego egzemplarza do 9 zł brutto. W zależności od tego ile osób weźmie udział w zbiórce, z całości zebranej finalnie kwoty część przekazana zostanie na wysyłkę (wg wzoru: liczba zamówionych poradników razy 9 zł). Cała reszta środków trafi na konto Akademii Przyszłości. Jeśli więc przekażesz na zbiórkę np. 30 zł to z tego 9 zł przeznaczone zostanie na wysyłkę publikacji do Ciebie, a 21 zł trafi na konto fundacji.

Najczęściej pojawiające się pytania

Czy mogę wpłacić więcej niż 30 zł?
Oczywiście! Bardzo do tego zachęcamy bo pomoc będzie wtedy jeszcze silniejsza. 30 zł to po prostu próg, od którego będziemy wysyłali egzemplarz publikacji, ale Twoja pomoc może być większa.

Wpłaciłem 60 zł, czy dostanę dwa egzemplarze?
Nie. Każdemu przysługuje tylko jeden egzemplarz.

Chcę pomóc, ale 30 zł to dla mnie za dużo.
Każde wsparcie będzie dla nas cenne. Przyda się nawet najmniejsza wzmianka w social media lub kwota mniejsza niż 30 zł.

Czy mogę otrzymać fakturę albo rachunek?
Nie, w ramach naszej zbiórki nie ma takiej możliwości, a publikacja, którą otrzymasz to prezent w ramach podziękowania.

Czy jest inny sposób zdobycia tej publikacji?
Nie. To publikacja w 100% charytatywna, nie jest nigdzie sprzedawana ani dostępna w inny sposób niż ta zbiórka.

[separator]

I to tyle – mega zachęcam do udziału w akcji. Włożyliśmy w nią masę energii i serca, mam nadzieję, że wspólnie zrobimy dużo dobrego. :)

Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę