Chcesz uporządkować swój marketing?

Chcesz uporządkować swój marketing?

Sprawdź
Rozpoczynanie, Marketing

Co umieścić na stronie internetowej? 6 elementów, o których musisz pamiętać.

Dlaczego ludzie wchodzący na Twoją stronę nie zamieniają się w nowych klientów? Bo nie znajdują tam kilku ważnych informacji. Na konkretnych przykładach pokazałem o czym warto pamiętać. Sprawdź, moim zdaniem wszystkie te rzeczy to podstawa.


Zastanawiasz się o czym napisać i co umieścić na stronie internetowej? W tym wpisie pokazuję konkretne przykłady i kilka rad, dzięki którym łatwiej przekonasz do siebie klientów. Jest wideo i notatki w wersji tekstowej.

Zobacz video

Sprawdź 6 rzeczy, które muszą znaleźć się na Twojej stronie

Zobacz

Zanim zaczniesz planować elementy na stronie www

Załóżmy, że chcesz kupić od kogoś samochód. Znajdujesz fajne ogłoszenie i umawiasz się z właścicielem.

Jak sobie wyobrażasz takie spotkanie?

 • wersja A: właściciel opowiada Ci o samochodzie w dwóch zdaniach i nie pozwala zajrzeć do środka
 • wersja B: dowiadujesz się wszystkiego ze szczegółami i możesz obejrzeć samochód z każdej strony

Oczywiste, prawda? Kiedy masz wydać własne pieniądze, chcesz wiedzieć jak najwięcej. Chcesz ograniczyć ryzyko i poznać szeroki kontekst.

Klienci, którzy zastanawiają się nad współpracą z Tobą mają podobnie. Twoja strona internetowa jest dla nich takim „spotkaniem” z Tobą.

co umieścić na stronie www poradnik
Co umieścić na stronie internetowej?

Brzmi jak banał? Niestety mam wrażenie, że większość stron grafików, programistów, copywriterów i innych kreatywnych, wygląda jak to spotkanie w wersji minimum – dowiadujemy się kilku ogólników i nie wiemy do końca co tak naprawdę kupujemy.

To bardzo duża przeszkoda dla potencjalnego klienta. Jeśli nie wzbudzamy zaufania, nie ma szans nawet na pierwszy kontakt. Przez to często nie jesteśmy świadomi, że świetne zlecenia przeleciało nam koło nosa.

Co z tym zrobić? To proste – strona internetowa Twojego kreatywnego biznesu powinna być bogata w informacje. Musi ze szczegółami opowiadać o tym, co robisz, jakie masz podejście i dlaczego warto Ci zaufać.

Co umieścić na stronie?

Z tego wpisu dowiesz się o 6 elementach, o które koniecznie musisz zadbać. Potraktuj to jako inspirację i listę pomysłów na ulepszenia.

Opisz czym się zajmujesz

Osoby, które wchodzą na Twoją stronę, mają problemy, których rozwiązania szukają. Niech nie mają wątpliwości, że jesteś osobą, która zajmuje się interesującymi ich tematami. Opisz dokładnie swoje usługi, pokaż jaka jest Twoja specjalizacja.

Sprawdź, czy:

 • wyraźnie pokazujesz, czym dokładnie się zajmujesz,
 • opowiadasz ze szczegółami jak możesz pomóc potencjalnym klientom,
 • opis Twojej specjalizacji jest zrozumiały dla klienta.
co umieścić na stronie internetowej o sobie
Źródło: template-studio.nl

Przykład:

Template Studio wyraźnie podzieliło swoje usługi na trzy obszary: Concept, Design, Code. Dla każdej z tych dziedzin zamieścili krótki opis, który kończy się odniesieniem do szczegółowego case study. Dzięki temu, na konkretnym przykładzie, widać czego można spodziewać się po tego typu usłudze.

Jaki masz proces

Potencjalnych klientów interesuje nie tylko to, co robisz, ale też jak do tego podchodzisz. Efekt nie zawsze jest najważniejszy. Znaczenie ma też Twoje podejście. W branży kreatywnej to duży problem, bo wielu osobom bardzo trudno jest wyobrazić sobie jak wygląda tworzenie logo, czy przeprowadzenie sesji fotograficznej. Opisując to zrozumiale i ze szczegółami, wzbudzasz większe zaufanie.

Sprawdź, czy:

 • klient wie jak realizujesz projekty, jaki jest twój proces,
 • klient rozumie jak wygląda współpraca, jej przebieg i etapy.
opisz proces na stronie internetowej
Źródło: levehytter.no

Przykład:

Leve Hytter, firma produkująca drewniane domki, bardzo czytelnie, za pomocą zdjęć i krótkiego tekstu, pokazała najważniejsze elementy współpracy. Mimo że strona jest po norwesku, nie mam problemu ze zrozumieniem tego procesu.

Pokaż kim jesteś

Ludzie lubią kupować od… innych ludzi. Są nawet badania, które potwierdzają, że zdjęcia pracowników na firmowej stronie zwiększają konwersję. Nie warto chować się wyłącznie za firmowym logo. Pokaż się jako człowiek albo zespół, daj się bliżej poznać.

Sprawdź, czy:

 • poprzez stronę da się Ciebie bliżej poznać,
 • wystarczająco i zrozumiale o sobie opowiadasz.
Marie Forleo świetnie pokazuje kim jest na swojej stronie www
Źródło: marieforleo.com

Przykład:

Wzorem do naśladowania w tym zakresie jest wiele stron blogerów i twórców internetowych. Rzuć okiem np. do Marie Forleo, która pokazuje najważniejsze informacje o sobie. Na osobnej podstronie zamieściła sporo zdjęć, wzbudza sympatię i zaufanie.

Dlaczego to robisz

Opowiedz o swoich wartościach i powodach prowadzenia biznesu. Na świecie mogą być tysiące ilustratorów, ale Twoje powody wyboru akurat tej pracy mogą być zupełnie unikalne. To świetny sposób żeby się wyróżnić i pokazać klientom własny sposób myślenia.

Sprawdź, czy:

 • wyjaśniasz dlaczego robisz to, co robisz – co sprawiło, że masz akurat taką firmę,
 • pokazujesz swoje wartości, sposób myślenia i motywacje,
 • opowiadasz o przesłaniu i misji, która stoi za Twoim biznesem.
pokaż dlaczego to robisz
Źródło: ugmonk.com

Przykład:

Twórca marki Ugmonk bardzo szczegółowo opisał swoją historię. Pokazuje jak proste marzenie zamienił w sprawną firmę. Widać w tym pasję i zdecydowanie wyższe cele niż tylko ochota na zarabianie pieniędzy. Rzuć też okiem na stronę Curate Labs, gdzie znajdziesz fajnie pokazany manifest tej organizacji.

Na swojej stronie www umieść dane kontaktowe

Nie ograniczaj się do formularza kontaktowego. Umieść numer telefonu lub inne dane, za pomocą których łatwo można z Tobą porozmawiać (np. mail, social media, live chat itp). Klienci są niecierpliwi i mają duży wybór. Im łatwiej będzie im nawiązać pierwszą rozmowę, tym lepiej dla Ciebie.

Sprawdź, czy:

 • dane kontaktowe są wyraźne i łatwo dostępne,
 • dajesz kilka opcji kontaktu.
co umieścić na stronie – dane kontaktowe na stronie internetowej
Źródła: studio-output.com

Przykład:

Studio Output umieściło najważniejsze dane kontaktowe już w głównym menu. Są pod ręką, nie trzeba ich szukać.

Dlaczego Ci zaufać

Poszukaj też innych elementów, które zminimalizują ryzyko w oczach klienta. To mogą być np. referencje/opinie, certyfikaty, kursy i wykształcenie itp. Dobrze sprawdzają się liczby pokazujące np. skalę działalności albo doświadczenie.

Sprawdź, czy:

 • podpowiadasz obiektywne argumenty, które udowadniają, że można Ci zaufać,
 • łatwo można znaleźć różne elementy, które pomagają wzbudzić zaufanie.
co umieścić na stronie – przykład budowania zaufania na stronie www
Źródło: mdd.eu

Przykład:

Firma mdd ciekawie wykorzystała różne liczby, żeby opowiedzieć o swojej działalności. W takiej formie można przemycić masę faktów, które budują wrażenie dużej i solidnej organizacji. Dzięki ikonkom i krótkim zdaniom jest to też dużo bardziej zachęcające niż nudne opisy.

Co umieścić na stronie – formuła 5W (podsumowanie)

Większość punktów, które opisałem podsumować można też w prostej formule 5W, która jest checklistą i dobrym podsumowaniem tego wpisu.

Wg tej metody, dobra strona internetowa powinna zawierać odpowiedzi na pięć pytań:

 • what – co robisz, jakie masz podejście
 • who – kim jesteś
 • when – jak wygląda współpraca z tobą, jaki masz proces
 • why – dlaczego robisz to co robisz, co Cię wyróżnia, dlaczego wybrać akurat Ciebie
 • where – gdzie można cię znaleźć, jak się z Tobą skontaktować

Zastanów się jakie pytania i wątpliwości może mieć Twój klient? Czego może szukać? Nie pozwól żeby się domyślał albo odszedł rozczarowany. Mam nadzieję, że te kilka pomysłów pomoże Ci w ulepszaniu strony, a przykłady Cię zainspirowały. 🙂

Ruszasz z własnym biznesem i przyda Ci się więcej podobnych porad?

Stworzyłem kurs, który pomoże Ci lepiej wyceniać pracę i przekonać klienta do Twoich cen. Dostęp do niego można kupić tylko przez kilka dni w roku, a z kolejną edycją ruszamy już w czerwcu.

Jeśli to coś dla Ciebie, zapisz się na listę zainteresowanych, żeby nie przegapić startu. Warto, bo dla tych, którzy kupią kurs w ciągu pierwszych dni od startu przygotuję specjalne bonusy.

Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę