Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Chcesz mieć więcej klientów, ale nie masz czasu na marketing?

Sprawdź
Rozpoczynanie, Marketing, Narzędzia

Generatory nazw – 12 darmowych programów

Zebrałem i opisałem najlepsze narzędzia do tworzenia nazw. Wszystkie są darmowe i dostępne online.


Proces tworzenia nazwy przypomina zabawy klejem i nożyczkami. Wycinamy fragmenty słów, sklejamy ze sobą różne człony, dobieramy dobrze brzmiące pary itd.

Nie jest to ani łatwe ani szybkie, ale na szczęście w sieci dostępnych jest wiele darmowych programów, które w tym zadaniu pomagają.

Zebrałem i opisałem te najciekawsze. Z takim zestawem tworzenie nazwy powinno pójść znacznie sprawniej.

Warto poznać wszystkie, bo różnią się funkcjami i każdy z nich sprawdzi się w nieco innych sytuacjach.

Zobacz koniecznie!

Jeśli tworzysz nazwę i chcesz ułatwić sobie ten proces, koniecznie zajrzyj też do poradnika, w którym opisałem krok po kroku jak najlepiej podejść do tego zadania.

Zobacz poradnik

 

Poniżej znajdziesz opis 12 najpopularniejszych programów pomagających w tworzeniu nazwy:

Wordoid

wordoid

Wordoid to sprytna wyszukiwarka wyrazów. Podajemy ciąg liter, wybieramy czy tworzone nazwy mają zaczynać się, kończyć, czy po prostu zawierać ten ciąg. Możemy określić też z ilu znaków maksymalnie ma się składać nazwa. System dokleja do podanych przez nas liter przedrostki, końcówki itp. i tworzą się dzięki temu nowe wyrazy. Dla każdej nowej propozycji otrzymujemy także sugestie domen.

[separator]

Dot-o-mator

dotomator

Dot-o-mator to świetne narzędzie do mieszania ze sobą różnych wyrazów, sylab lub liter. W dwóch kolumnach wpisujemy wszystkie nasze pomysły, a system automatycznie tworzy z nich różne kombinacje i podpowiada te, które posiadają wolne domeny com.

[separator]

Domainr

domainr

Pojawia się coraz więcej ciekawych końcówek domen i od dawna nie jesteśmy już skazani tylko na com org, czy pl. Nowych opcji jest już tyle, że łatwo się w nich pogubić. Domainr podpowiada dla podanego przez nas wyrazu różne opcje, z wykorzystaniem mniej popularnych rozszerzeń.

[separator]

Bust a name

bustaname

Ten generator tworzy zmyślone wyrazy zawierające podany przez nas człon. Możemy określić m.in. docelową długość nazwy oraz rodzaj domeny, których dostępność ma podpowiadać.

[separator]

Shopify

shopify

W polu wyszukiwarki podajemy wyraz, który ma pojawić się w naszej nazwie. System dopasowuje do niego inne słowa i podpowiada wolne domeny. Dla nowej nazwy możemy od razu na tej stronie stworzyć własny sklep online.

[separator]

Na­mi­nu­m

naminum

Narzę­dzie zapro­po­nuje nam dla każ­dego wpisanego przez nas słowa długą listę róż­nych warian­tów. Prze­robi wyraz, doda koń­cówkę, przedro­stek itp. Za $1,22 dolara możemy kupić także ebo­oka o two­rze­niu nazw dla firm.

[separator]

Pa­na­be­e

panabee

To roz­wią­za­nie bar­dzo podobne do Nami­num. Wpi­su­jemy wyraz, a pro­gram prze­ra­bia go na różne alter­na­tywne warianty i pro­po­nuje domeny.

[separator]

Naming.net

namingnet

Ten program, oprócz zwykłych funkcji losowania wyrazów, wyróżnia możliwość wygenerowania nazw z greckimi lub łacińskimi końcówkami lub przedrostkami.

[separator]

Name Mesh

namemesh

To narzę­dzie pod­po­wiada nam cie­kawe, wolne domeny dla naszej nazwy. Prze­szu­kuje setki róż­nych, czę­sto egzo­tycz­nych koń­có­wek, żeby­śmy nie musieli ogra­ni­czać się jedy­nie do com, czy pl.

[separator]

Cool Name Ideas

coolnameideas

Program zadaje nam najpierw proste pytania na temat naszej nazwy, m.in. jakiego rodzaju biznesu ma dotyczyć i jakie korzyści oferować. Na tej podstawie podpowiada swoje propozycje.

[separator]

LeanDomainSearch

leandomainsearch

Musimy podać wyraz, a mechanizm dopasuje do niego automatycznie inne kombinacje z wolnymi domenami.

[separator]

GoSpaces

gospaces

Kolejny generator, w którym podajemy wyraz bazowy i otrzymujemy propozycje nazw i domen na jego podstawie. W odróżnieniu od pozostałych, jest nawet całkiem ładnie wykonany.

[separator]

Masz już nazwę?

  • Teraz pora na stworzenie logo. Zobacz moje 33 rady, które Ci w tym pomogą.

 

[separator]

A może przegapiłem jakieś warte uwagi narzędzie? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę