Chcesz uporządkować swój marketing?

Chcesz uporządkować swój marketing?

Sprawdź
Marketing, Narzędzia

Naucz się podstaw grafiki – sprawdź mój kurs grafiki komputerowej online

Chcesz zacząć samodzielnie projektować grafiki? Mam coś co Ci w tym pomoże – mój własny kurs online.


Chodzi Ci po głowie kurs grafiki komputerowej, ale nie masz pewności czy się w tym sprawdzisz i czy to dla Ciebie? W tym wpisie opowiem Ci czego potrzebujesz do rozpoczęcia swojej przygody z projektowaniem i dlaczego zdecydowałem się na stworzenie własnego kursu dla początkujących w formie on-line. Pokażę Ci, że nauka podstaw grafiki wcale nie jest taka skomplikowana.

kurs grafiki komputerowej jacek kłosiński

Kurs grafiki komputerowej – czy to dla Ciebie?

Podstawy komunikacji wizualnej można śmiało porównać do nauki języków czy obsługi komputera. Jestem przekonany, że na podstawowym poziomie przyda się każdemu.

Nawet jeśli nie jesteś projektantem, wiedza na temat grafiki może Ci się przydać w bardzo wielu sytuacjach. Kiedy umiesz radzić sobie z typografią, dobieraniem kolorów, czy kompozycją, możesz tworzyć ciekawsze prezentacje, raporty, grafiki do social media, czy chociażby własne CV. Więcej zadań graficznych możesz wykonać samodzielnie, ale możesz też sprawniej pracować z podwykonawcami, którymi zlecasz tworzenie projektów (np. z studiami graficznymi, freelancerami itd).

Tak, wiem – pewnie od dawna zdajesz sobie sprawę z tych korzyści. Umiejętność projektowania byłaby super przydatna, ale pewnie masz wrażenie, że trudno się tego nauczyć i trzeba posiadać drogie lub trudne w obsłudze programy. Ciągle to słyszę. :) A może udało Ci się już zrobić pierwszy krok i nawet próbujesz to zastąpić takimi rozwiązaniami, jak np. Canva, ale Ci to nie wystarcza i chcesz pójść trochę dalej. Tylko jak?

Chciałbym Ci pokazać, że nauka podstaw grafiki wcale nie jest tak skomplikowana.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Projektowaniem zajmuję się już od 15 lat. Najpierw jako freelancer, a później właściciel własnego studia graficznego. Tworzyłem identyfikacje wizualne, materiały na potrzeby druku, ale też te przeznaczone do mediów cyfrowych, takie jak np. infografiki czy rozbudowane serwisy internetowe.

Wszystkiego co wiem na temat projektowania, od kilku lat uczę też innych. Szkoliłem pracowników największych korporacji (m.in. Santander, Orange, Play, czy Credit Agricole), ale też przedsiębiorców, studentów, a nawet urzędników. Na dziesiątkach szkoleń i konferencji w całej Polsce wiele razy pokazywałem jak można szybko opanować podstawy grafiki.

kurs grafiki nowa edycja online video
O podstawach grafiki opowiadałem na dziesiątkach szkoleń i konferencji

Nauka grafiki – czego potrzebujesz, żeby zacząć?

Zawsze powtarzam, że do nauki podstaw grafiki wystarczą do tego dwie rzeczy: odpowiednie narzędzia i znajomość kilku zasad.

Jeśli chodzi o narzędzia, bardzo pomaga nam technologia. W ostatnich latach można mówić dosłownie o małej rewolucji, która sprawiła, że na rynku pełno jest darmowych i łatwych w obsłudze rozwiązań. Nie musisz kupować, czy nawet instalować żadnych programów ani nawet długimi godzinami uczyć się ich obsługi. To naprawdę przestało być coś skomplikowanego, a Canva to tylko wierzchołek góry lodowej…

O tej rewolucji szerzej pisałem w poście: Ty też możesz zacząć projektować.

Podstawowe zasady związane z projektowaniem graficznym też nie są trudne. To jak z nauką gry na gitarze – kilka akordów wystarczy Ci żeby zagrać setki piosenek. Większość błędów popełnianych przez osoby, które nie mają doświadczenia w projektowaniu, bierze się dosłownie z kilku powodów.

darmowe narzędzia graficzne łatwe w obsłudze
Na rynku jest coraz więcej darmowych i łatwych w obsłudze narzędzi do grafiki

Dlaczego stworzyłem własny kurs grafiki komputerowej dla początkujących?

Czytając to, co napisałem powyżej pewnie zadajesz sobie pytanie – skoro to takie proste, to dlaczego nie uczą tego w szkole? Nie wiem, ale zamiast tego, będąc w ławce szkolnej, pewnie nieraz słyszałaś lub słyszałeś, że nie ocenia się książki po okładce i że wygląd nie ma znaczenia. ;)

kurs grafiki on-line dlaczego warto

Dzisiejsze badania udowadniają, że jest zupełnie odwrotnie. Nieraz o tym pisałem, pokazując, że wygląd jednak jest ważny i sporo tracimy na tym, że go nie doceniamy.

To przekłada się też na działania w biznesie. Przez trudny dostęp do wiedzy i wysokie stawki dobrych projektantów, wydaje nam się, że porządna i ładna grafika jest zarezerwowana dla największych i najbogatszych. Wcale nie musi tak być.

Dlatego zacząłem prowadzisz szkolenia i stworzyłem kurs video, w którym odczarowuję temat grafiki i udostępniam podstawę do tego, żeby zacząć je samodzielnie tworzyć. Na podstawowym poziomie każdy z nas może tworzyć ładne i czytelne materiały graficzne, bez dodatkowych kosztów drogich licencji na oprogramowanie i bez konieczności posiadania specjalistycznego wykształcenia.

Mój kurs online o podstawach grafiki

Całą tę wiedzę o grafice zebrałem teraz w formie kursu online. To 25 lekcji i ponad 7 godzin materiałów video.

Zobacz video

Interesują Cię szczegóły na temat kursu? Zobacz video, w którym opowiadam o najważniejszych informacjach.

Zobacz kurs

Krok po kroku opowiem Ci jak wykorzystać darmowe i łatwe w obsłudze narzędzia oraz jakich prostych reguł się trzymać, żeby Twoje projekty wyglądały estetycznie.

Opowiadam o zasadach, ale nacisk kładę głównie na praktykę. Pokażę Ci dokładnie jak projektować takie materiały, jak np. infografiki, prezentacje, czy reklamy w social media.

Każda lekcja zawiera szczegółowe notatki oraz ćwiczenia, które ułatwią Ci samodzielną pracę.

Ten kurs da Ci samodzielność i pewność siebie w temacie grafiki. Otrzymasz gotowe, przetestowane rozwiązania, które możesz wdrożyć samodzielnie.

Wszystkie szczegóły, takie jak spis treści czy cennik, znajdziesz pod adresem: kursy.klosinski.net/projektowanie

Kurs kupiło ponad 700 osób, a średnia wystawionych ocen to ponad 9,3 punktów na 10 możliwych! Teraz czekamy na Ciebie. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i oczywiście zapraszam do wspólnej nauki. 🙂

Bonus: darmowy ebook z 5 prostymi graficznymi trikami

Przygotowałem ebooka, w którym na konkretnych przykładach pokazuję 5 prostych sposobów, które szybko poprawią Twoje projekty. Pozwolą szybko zobaczyć różnicę. 🙂

Ebook, całkowicie za darmo, możesz pobrać tutaj:

To oczywiście mała próbka. W kursie znajdziesz znaaacznie więcej tego typu wskazówek, programy, narzędzia oraz praktyczne porady i ćwiczenia.

zobacz też
Masz dodatkowe pytania
Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę