Chcesz uporządkować swój marketing?

Chcesz uporządkować swój marketing?

Sprawdź
Marketing, Narzędzia

Nie uwierzysz, że te rzeczy możesz zrobić W DARMOWYM programie graficznym

W tym wpisie pokazuję aż 4 przydatne narzędzia. Zobacz jak usunąć tło z filmu, powiększyć zdjęcie bez utraty jego jakości i błyskawicznie przerobić dowolną ilustrację. Przyda się każdemu, bez względu na poziom graficznych umiejętności.


Wiesz jak zacząłem uczyć się grafiki? Odpaliłem płytę CD dołączoną do jakiejś gazety i przypadkiem znalazłem program, który nazywał się Paint Shop Pro. Strasznie dużo się od tego czasu pozmieniało. 

Dziś nie mam nawet napędu CD, a masę problemów graficznych można rozwiązać z poziomu przeglądarki. Bez kupowania czegokolwiek, instalowania i nauki obsługi.

Znając odpowiednie narzędzia, bez większego wysiłku usuniesz tło z obrazka lub nawet filmu, dowolnie dostosujesz wektorową ilustrację, stworzysz infografikę itd.

Zobacz video, w którym pokazuję aż 4 bezpłatne narzędzia do grafiki. Pod filmem znajdziesz krótkie notatki, ale ten materiał zdecydowanie lepiej obejrzeć w formie video. 🙂

ZOBACZ VIDEO

Co możesz zrobić w darmowych programach do grafiki?

Subskrybuj

Notatki – programy do grafiki, które omawiam w filmie

Projektowaniem zajmuję się już 15 lat i często wspominam o technologicznej rewolucji w dostępności i możliwościach programów graficznych.

Funkcje, które jeszcze niedawno były dostępne tylko w drogich i trudnych w obsłudze programach, teraz są na wyciągnięcie ręki. Do ich obsługi nie potrzebujesz dużych inwestycji finansowych, skomplikowanych instalacji i wieloletniego wykształcenia. Nie potrzebujesz nawet talentu plastycznego. 😉


Dzisiaj naprawdę wiele problemów związanych z grafiką da się szybko i łatwo rozwiązać.


Nie wierzysz? Zerknij na te 4 przykłady.

Program do grafiki wektorowej, ze świetną bazą zasobów

Zacznijmy od Vecteezy. To genialna baza darmowych ilustracji, które dodatkowo można od razu dostosować do naszych potrzeb. Program daje duże możliwości i jest prosty w obsłudze.

O czym pamiętać, korzystając z Vecteezy:

  • To potężna baza darmowych zasobów, ale uwaga na warunki licencji – jeśli chcesz z nich korzystać bezpłatnie, musisz wskazać źródło. Ten warunek można ominąć, korzystając z wariantu premium. Nie jest drogi i kosztuje kilkanaście dolarów (możesz wykupić dostęp miesięczny lub konkretną liczbę pobrań).
  • Jest tylko w angielskiej wersji językowej. Również na etapie wyszukiwania zasobów.

Program, który pomoże Ci usunąć tło z video

W jednym z poprzednich wpisów pokazywałem prosty sposób na usuwanie tła ze zdjęć. Ten materiał bardzo Wam się podobał, ale można pójść o krok dalej.

Dzięki Unscreen możesz usunąć tło z dowolnego filmu. Też za pomocą kilku kliknięć i też za darmo.

Jak zrobić animowane GIF-y na Instagramie

Gotowy plik możesz zapisać w formacie .gif i opublikować jako element np. Instastories.

W jednym z moich wpisów na Instagramie znajdziesz konkretną instrukcję jak to zrobić – zobacz poniżej:

Jak powiększyć zdjęcie bez utraty jakości?

Masz fajne zdjęcie i chcesz je powiększyć? Chwytasz za myszkę, rozciągasz i dostajesz… plamę pikseli. Zdjęcie znacznie straciło na jakości i przestało być już wyraźne.

Jest na to sposób. Wystarczy, że skorzystasz z narzędzia Imglarger.

Aby z niego skorzystać, musisz się zalogować i wersja darmowa jest trochę ograniczona, ale do szybkich, prywatnych zastosowań zupełnie wystarczy. A to narzędzie naprawdę robi dobrą robotę.

Generator własnych ilustracji

Programy do grafiki wektorowej ścigają się na różnych polach. Własne bazy ilustracji, nowe edytory, a nawet generatory, dzięki którym możemy stworzyć ilustrację szytą na miarę.

Jednym z nich jest Blush. Mamy do wyboru kilkanaście różnych styli ilustracji, które dodatkowo możemy dostosowywać. I to nie byle jak.

darmowy program do grafiki wektorowej
Kilka kliknięć i ja jak narysowany. :)

Możliwości są gigantyczne. Możesz zmienić pozę, akcesoria i odcień skóry naszych postaci. I to wybierając je z listy (nie potrzebujesz niczego dodatkowego). Jeśli wystarczy Ci format .png w niewielkim rozmiarze, to wszystko jest zupełnie darmowe (artyści nie wymagają nawet wskazania autora).

Chcesz poznać więcej takich narzędzi? Dołącz do mojego kursu

W moim kursie o podstawach grafiki pokazuję komplet uniwersalnych narzędzi, które pozwolą Ci samodzielnie projektować. Każde z nich dokładnie omawiam (w formie video tutoriali).

Same programy do grafiki to oczywiście nie wszystko. Nauczę Cię też podstaw kompozycji, a całość przećwiczymy w praktyce. Na konkretnych przykładach i ćwiczeniach. To 26 lekcji i ponad 7 godzin video.

Brzmi jak coś dla Ciebie? Do środy możesz kupić dostęp w niższej cenie. Taka okazja szybko się nie powtórzy. ;) Wskakuj tutaj: Naucz się podstaw grafiki.

zobacz też
Który z tych programów przyda Ci się najbardziej? Który przetestujesz jako pierwszy?
  • Zostaw info w komentarzu i podziel się efektami. :)

  • Skomentuj
Zobacz także

Inne tematy

Wybierz jeden z pozostałych tematów z list poniżej. Znajdziesz tu materiały dotyczące każdego etapu prowadzenia małego biznesu.

co o tym myślisz?

komentarze

Razem raźniej

buduj z nami
fajny mały
biznes

YouTube

Dla tych, którzy wolą treści w formie video.

Dołącz

Podcast

Jeśli lubisz słuchać w dowolnym momencie.

Dołącz

Instagram

Jeśli chcesz więcej materiałów zza kulis.

Dołącz

Facebook

Jeśli chcesz dołączyć do grupy i porozmawiać.

Dołącz
więcej o mnie

poznajmy się,
zobacz kim jestem

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.
Wyrażam zgodę